۲۴۱ زندانی جرایم غیرعمد و محکوم مالی آذربایجان غربی در شب میلاد امام رضا(ع) آزاد شدند

عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در مراسم آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد در پایان دهه کرامت گفت :درک درست و بالای مردم فهیم از مقوله زندان کمک بزرگی به مدیریت دستگاه قضایی استان در امر زندانبانی است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های آذربایجان غربی، آیین آزادی ۲۴۱ مددجوی نیازمند جرایم غیر عمد زندان‌های استان در قالب پویش کریمانه با حضور دکتر عتباتی رئیس کل دادگستری استان، مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز، فتحی مدیرکل زندانهای استان و جمعی از خیرین و مردم نیک سیرت در محل مسجد امام خمینی (ره) گلباد ارومیه برگزار شد.

دکتر ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این آیین بیان داشت: امروز برای یک کار خیر، ارزشمند و گره گشایی از مشکلات افراد دردمندی که غالباً سرپرست خانوار بوده و بدلیل مشکلات معیشتی گرفتار شده اند، در مکانی مقدس گرد هم آمدیم.

عتباتی ادامه داد: شهروندان و مردم خیِّر استان مایه مباهات هستند که به کمک دستگاه قضایی و اداره کل زندانها آمده و برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی و همچنین از خانواده های زندانیان نیازمند حمایت می کنند.
عتباتی افزود: در جامعه اسلامی مردم و مسئولان به مقوله زندان بی تفاوت نیستند و نگاه انسانی و سازنده به این بخش دارند و در برابر نیازمندی های زندانی و خانواده او احساس مسئولیت می کنند.

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد: اگر کمک های مردم نوع دوست، فهیم، نجیب و با اصالت کشور خاصه استان آذربایجان غربی که درک درستی از مقوله زندان نبود مدیریت این امر ممکن نبود.

فتحی مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان نیز در ابتدای این آیین ضمن خیرمقدم به حضور باشکوه مردم خیّر در آئین دومین پویش آزادی در سال ۱۴۰۳ گزارشی از آزادی های جرایم غیر عمد و مالی در پویش های کریمانه و گلریزان آزادی ارائه نمود و در پایان با تقدیم حکم آزادی ۱۴ نفر از این محکومان به صورت نمادین توسط دکتر عتباتی این آیین به کار خود خاتمه داد.

از اتفاقات معنوی این آیین حضور خادمین حرم مطهر رضوی زیرسایمان خورشید به همراه پرچم مقدس ثامن الحجج و مداحی احدی از خادمین در این آیین بود که صفای دلهای حاضرین شد.

لازم به ذکر است در پویش کریمانه که از عید فطر امسال شروع شده است در مرحله اول ۸۶ و در مرحله دوم ۲۴۱ مددجوی نیازمند جرایم غیر عمد زندان‌های استان از زندان آزاد شدند و این آزادی ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha