افتتاح دفتر انجمن حمایت زندانیان شهرستان خوسف با حضوررئیس کل دادگستری استان

رئیس کل دادگستری استان گفت : انجمن حمایت از زندانیان یک موسسه خیریه است و با همت و تلاش خیرین و متولیان غیر دولتی اداره میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد ، در جلسه ای که بمنظور افتتاح دفترانجمن حمایت از زندانیان خوسف تشکیل شد افزود : انجمن های حمایت از زندانیان چشم و قلب مردم است و باید با دید مهربانانه و نوع دوستی به کمک انجمن بیایند و کمک به خانواده های زندانیان را کمک به خانواده خودمان بدانند.

وی عنوان کرد: اگر به خانواده زندانی کمک شود در حقیقت به خانواده خودمان کمک کرده ایم چرا که آن خانواده زندانی ممکن است بابت نبود سرپرست به آسیب های مختلف دچار شود از جمله فساد اخلاقی، اجتماعی و مشکلات اقتصادی فراوان و محتمل است مرتکب خطا شود واز آنجائیکه این فرد در اجتماعی که خانواده ما هم زندگی می کند موجب می شود خانواده و فرزندانمان تحت تآثیر رفتارو گفتاری ناشایست قرار بگیرند که منجر به مشکلاتی برای خودمان شود.

وی ادامه داد: باید به خانواده زندانی کمک کرد تا از گزند حوادث و خطرات مصون بماند و مانند بقیه مردم در جامعه به خوبی و راحتی زندگی کند که در اینجا نقش انجمن حمایت از زندانیان نمودار می شود اگر انجمن حمایت شود و کمکهای خیرین و موسسات خیریه و نهادهای حمایتی به کمکش بیایند با برنامه ریزی دقیق خانواده های زندانیان حمایت می شوند.

وی اضافه کرد: ممکن است سوال پیش آید خوب چرا با این وضعیت حکم حبس صادر می شود؟ باید گفت طبق قانون افراد خاطی باید مجازات شوند و در برخی موارد هم باید حکم حبس صادر شود، مثال فردی که مرتکب سرقت شده و به حقوق جامعه تعدی کرده باید طبق قانون زندان برود یا ممکن است شاکی خصوصی داشته باشد و چاره ای جز حبسش نیست.

وی ادامه داد: قضات تا جایی که امکان دارد ازارفاقات قانونی استفاده می کنند تا فردی که جوان است، یا سابقه ای ندارد چنانچه مرتکب جرمی شود، زندان نرود لذا از احکام جایگزین حبس استفاده می کنند یا از تخفیف مجازات برخوردارشمی کنند یا تبدیل به جزای نقدی می گردد و یا تعلیق مراقبتی صادر می گردد، اما وقتی مجرمی دارای سابقه باشد، حکم آزادی اش موجب تجری خودش یا دیگران می شود و یا مجرمی که شاکی خصوصی دارد، چاره ای جز حکم به حبس نمی ماند.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد گفت: در برخی از جرائم که فرد حکم حبس گرفته از پابند الکترونیکی استفاده می شود تا بتواند در کنار خانواده و در محدوده مکانی مشخص تحت مراقبت الکترونیکی به کسب و کارش بپردازد.و یا ممکن است مشمول عفو و یا ارفاقات قانونی قرار بگیرند و آزاد شوند.

در پایان جلسه رئیس کل دادگستری استان به کمک و همکاری مردم و خیرین و نهاد های حمایتی تأکید کرد و از فرماندار خوسف و نهاد های حمایتی، خیرین و مردم خواست تا با حمایت همه جانبه به کمک دفترانجمن حمایت از زندانیان خوسف بیایند تا خانواده های زندانیان را زیر چتر حمایت خود قرار دهند.

دفتر حمایت از زندانیان شهرستان خوسف با حضور مسئولین قضایی دادگستری استان و شهرستان خوسف ،مدیران و روسای سازمان های تابعه قوه، فرماندارشهرستان خوسف و شورای شهر خوسف افتتاح شد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha