گرامیداشت یاد و نام شهدای خدمت در مرکز استان خراسان حنوبی

یاد و نام شهید دکتر بهشتی و دیگر یارانش و چهلمین روز شهادت شهید جمهور آیت الله رئیسی و دیگر شهدا در بیرجند گرامی داشته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان خراسان جنوبی، استاد حوزه علمیه در این مراسم گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی مانند شهیدان بهشتی و رئیسی باید از شجاعت لازم برای مبارزه با فساد برخوردار باشند.
حجت الاسلام «زمانی» افزود: دیانت و ایمان قوی، عدالت، مدیریت، قناعت، سیادت، مظلومیت و... از جمله ویژه گی‌های مشترک این دو شهید است.
وی گفت: نتیجه دیانت قوی، تقواست و اگر بعضی از دانشمندان مسیحی در برابر حضرت علی (ع) زانو می‌زنند به علت دیانت بالای آن حضرت است.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه علم و هدایت یکی دیگر از صفات مشترک این دو شهید است، گفت: برای هدایت مناسب جوانان و نوجوانان به خصوص در تابستان باید به خوبی برنامه ریزی کنیم.
حجت الاسلام« زمانی» با اشاره به این که قضاوت دیگر صفت مشترک این دو شهید است، گفت: این دو شهید خدمات بسیاری را در دوره تصدی مسئولیت قوه قضائیه انجام دادند.
وی افزود: شجاعت به تأسی از مولا علی (ع) از ویژگی‌های بارز این دو شهید بود و مدیران دستگاه‌های اجرایی هم برای مبارزه با مفاسد اداری و بازار و امر به معروف و نهی از منکر باید از شجاعت لازم بر خوردار باشند و کوچکترین جرم و جنایتی نباید در خراسان جنوبی اتفاق افتد.
استاد حوزه علمیه قم با بیان این نکته که ذره‌ای فساد نباید در خراسان جنوبی انجام شود، گفت: زهد و قناعت باید سرلوحه کار مدیران ارشد نظام باشد و مانند حضرت علی (ع) زندگی کنند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha