مرخصی 250 زندانی به مناسبت ولادت‌حضرت‌فاطمه زهرا(س) در شاهرود

رئیس زندان شاهرود از اعزام به مرخصی 250زندانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور مدیر کل زندانهای استان سمنان در زندان شاهرود و در پی دستور ویژه رئیس قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان سمنان، حسن کریم کشته رئیس زندان شاهرود، گفت: به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و در پی دستور ویژه ریاست محترم قوه قضاییه در این رابطه، پس از بازنگری دقیق و خارج از نوبت پرونده زندانیان توسط مسئولین قضایی، در خصوص آن دسته از مددجویان که واجد شرایط قانونی بوده و مشمول تخفیف مجازات، اعسار، تعلیق، آزادی مشروط و مرخصی منتج به پایان حبس و دیگر ارفاقات قانونی شده اند، پیشنهادات لازم داده شد و در نتیجه جمع بندی ها، با اعزام به مرخصی 250نفر از این زندانیان موافقت شد.

رئیس زندان شاهرود تصریح کرد: فرآیند اعزام به مرخصی این تعداد از زندانیان رویکرد اصلاحی و تربیتی دارد و از آنجاکه امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است، این ارفاقات قانونی شامل سارقین سابقه دار، سارقین مسلح، قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه و کسانی که به هر نحو امنیت مردم را سلب می‌کنند نشده است.

کریم کشته با اشاره به نقش اعطای مرخصی و ارفاقات قانونی به مناسبت های ملی و مذهبی در تنبه و اصلاح زندانیان، ابراز امیدواری کرد: مرخصی و آزادی این مددجویان در بازسازی اجتماعی و استحکام روابط خانوادگی آنان تأثیر گذار باشد و روند اصلاح و تربیت آن‌ها را نیز تسریع کند.

رئیس زندان شاهرود همچنین تأکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های ارفاقی قانونی و مجازات‌های جایگزین حبس گامی مؤثر در جهت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است که باید با توجه به منویات ریاست محترم قوه قضاییه، بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha