صلح و سازش و کسب رضایت از اولیای دم به عشق امام حسین (ع) انجام خواهد شد

امید کهربایی مدیرکل زندانهای استان سمنان در جلسه صلح یاران شاهرودی که با حضور دادستان، معتمدین و صلح یاران تشکیل شده بود با اشاره به اخذ رضایت 4 محکوم به قصاص در سال گذشته، گفت: با تلاش صلح یاران و گروه های مختلف مردمی و به عشق آقا امام حسین (ع) باید تلاش نماییم تا 7 محکوم قطعی زندان شاهرود با کسب رضایت از اولیای دم در ایام ماه محرم از قصاص رهایی یابند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان سمنان، امید کهربایی مدیرکل زندانهای استان سمنان درجلسه صلح یاران شاهرودی که در روز اول ماه محرم تشکیل شد ضمن اشاره به توفیقاتی که در جریان «پویش به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم»، حاصل شده است، اظهارداشت: بخشش و ایجاد صلح و گرفتن رضایت در این ایام ماه محرم و به عشق آقا امام حسین (ع) باید با جدیدت بیشتری از سوی همه مجموعه ها پیگیری شود.

مدیرکل زندانهای استان سمنان با اشاره به اهمیت و ارزش صلح و سازش و همزیستی مسالمت آمیز در همه مکاتب و در اجتماع، تصریح کرد: ارزش و اهمیت ایجاد صلح و سازش میان افراد جامعه و رفع دشمنی‌ها میان مردم، برای ما اهمیت به سزای دارد و این صلح و سازش ها در میان مردم از ارزش و جایگاه خاصی بهره مند می باشد.

کهربایی با بیان اینکه با سازوکارهای مشخص و سیاستگذاری و روشنگری، بیش از پیش از ظرفیت‌های گروه‌ها و اقشار مختلف مردمی، طوایف، هنرمندان و صاحبان نفوس و قلم و کلام در راستای گسترش فرهنگ صلح و سازش و ایجاد مصالحه میان مردم می توان اقدامات بیشتری در ایجاد صلح سازش را انجام دهیم.

وی به تبیین و تشریح برکات و آثار حاصل از صلح وسازش در ایام محرم تاکید کرد، و گفت: اگر چه قصاص یک حق است اما گذشت از قصاص از ناحیه اولیای دم به عشق امام حسین (ع) دارای برکات فراوانی است و قصاص کردن نیز تبعات و پیامدهایی دارد.

مدیرکل زندانهای استان سمنان در پایان در جمع خبرنگاران با اشاره به تقسیم کار در بین اصناف، مسئولین و گروه های مختلف برای کسب رضایت از اولیای دم در ایام ماه محرم خبرداد، و تشریح کرد: دراین جلسه که در زندان شاهرود برگزار شد صلح یاران شاهرودی با تقسیم کار انجام شده از امروز پیگیر کسب رضایت از اولیای دم به عشق امام حسین (ع) خواهند رفت.

کهربایی با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز اقدامات زیادی در جهت کسب رضایت از اولیای دم توسط صلح یاران و رئیس زندانهای استان سمنان صورت گرفته است، تصریح کرد: در سال گذشته برای 4 نفر از محکومین قطعی به قصاص با همکاری همه مجموعه های صلح و سازش کسب رضایت از اولیای دم گرفته شده است.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha