خدمات بسیج به معنای واقعی خدمت است

علی عبدی گفت: آینده نزدیک از ظرفیت بسج بهترین خدمات را برای زندانیان شاهد خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان خراسان جنوبی،امروزمسئول بسیج حقوقدانان استان و هیئت همراه با مدیر کل زندان‌های استان دیدار کردند.

مدیر کل زندان‌های استان گفت: پس از صدور دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در باره بحث کمکهای مومنانه، موج گروه‌های جهادی قوت گرفت،گروه‌های جهادی منسجم شدند و کار را شروع کردند و این اتفاق خوب چند سالی است که رقم خورده است.

«علی عبدی» با اشاره به این که افتخار همه ما این است که بسیجی هستیم و این روحیه بسیجی است که همکاران ما را به طور شبانه روزی پای کار آورده است و افزود:بحث آزادسازی باید بصورت جدی پیگیری شود و کمکهای مومنانه در قالب های مختلف تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: در بحث کمک هزینه تهیه جهیزیه برای خانواده زندانیان، انتقال زندانیان غیر بومی به موطن و رفع مشکلاتشان، حضور علما و طلاب در زندان‌ها، توسعه مدرسه قرآنی و اجرای برنامه های فرهنگی در زندان‌های استان همراهی و همیاری گروه‌های جهادی راهگشا خواهد بود.

وی با بیان این که خدمات بسیج معنای واقعی خدمت است در آینده نزدیک از ظرفیت بسیج بهترین خدمات را برای زندانیان شاهد خواهیم بود،عنوان کرد:گروه های جهادی بسیج می توانند در مباحث کمکهای مومنانه،مشاوره حقوقی،به کارگیری زندانیان رای باز درکارهای عمرانی و حتی کارخانجات سطح استان،برنامه‌های قرآنی،درمانی و اشتغال خانگی خانواده زندانیان همکاری و همیاری زندانها و بخش های مختلف و ویزه مشارکت مردمی می باشد.

«عبدی»افزود:امروزه در زندان های استان کارهای اصلاح و تربیتی و فرهنگی خوبی در حال انجام می باشد که می توان با تنظیم تفاهم نامه همکاری با بخش های مختلف بسیج این رویه را به طور خلاقه انه رقم زد.

وی تصریح کرد:در زندان های استان اگر پایگاه بسیج راه اندازی شود و همچنیین راه اندازه مرکز مداخلات اجتماعی برای زندانی و خانواده آنها ثمربخش خواهد بود.

در ادامه سرهنگ «سمویی» مسئول بسیج حقوقدانان استان با اشاره به بحث کمیته آزادسازی زندانیان تعامل و همکاری سازنده ای با اداره کل زندانها داشتیم.افزود: با تعامل ایجاد شده مقرر شده به طورمباحث مشاوره حقوقی، باز اجتماعی کردن زندانیان، اشتغال، خودکفایی خانواده زندانیان و ... برابر بخشنامه ها و دستورالعمل ها به زندانیان و خانواده آن ها مشاوره داده شود.

وی عنوان کرد: از بسیج جامعه پزشکی در حد توان و اختیارات در راستای خدمات بهداشت و درمان و برای فرزندان زندانیان، از بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی برای حمایت و پشتیبانی در امر تحصیل و تعلیم و تربیت و امور آموزشی قول گرفتیم.

شایان ذکر است مسئولین بسیج حاضر در جلسه به بیان پیشنهاد پرداختند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha