آزادی 36 زندانی ارمغان میز خدمت قضایی زندان‌های استان خراسان جنوبی

طی بازدید رئیس کل،دادستان و قضات دادگستری استان خراسان جنوبی آزادی 36 زندانی با بهره مندی از ارفاقات قانونی، رقم خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان خراسان جنوبی، رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی به همراه قضات محاکم و شعب دادسرای بیرجند، درمیان، خوسف، نهبندان و سربیشه از زندان مرکزی بیرجند بازدید کردند.

«محمدجعفر عبدالهی» در حاشیه بازدید از زندان مرکزی شهرستان بیرجند، ضمن تبریک دهه کرامت از حضور قضات، مدیر کل و سایر کارکنان زندان‌ها قدردانی کرد و گفت : به مناسبت دهه کرامت به اتفاق همکاران قضایی استان برای بازدید از مددجویان در زندان حضور پیدا کردیم تا به مطالبات آنان رسیدگی کنیم .

وی افزود: به مناسبت دهه کرامت تعداد 36 نفر از زندانیان با استفاده از ارفاقات قانونی آزاد و همچنین با حضور 126 نفر از همکاران قضایی سطح استان، پرونده 1350 نفر از زندانیان بازبینی ، بررسی و مطالبات آنان مورد توجه قرار می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی ادامه داد: با لحاظ اینکه یکی از اهداف اعمال و اجرای مجازات، اصلاح محکوم علیه محسوب می شود، درصورت تحقق این امر، اعمال ارفاقات قانونی در مورد آنان دارای توجیه حقوقی و قانونی است.

«عبدالهی» همچنین با اشاره به اهمیت و لزوم اجرای برنامه های فرهنگی در زندان ها گفت: در ایام دهه کرامت برنامه های شاخصی از جمله جشن های موثر و برنامه های فرهنگی متعدد برای مددجویان برگزار شده است.

آزادی 36 زندانی ارمغان میز خدمت قضایی زندان های استان خراسان جنوبی

در ادامه مدیر کل زندان های استان خراسان جنوبی گفت: با تعامل و نگاه ویژه دستگاه قضایی استان در شاخص های قضایی رتبه اول کشوری متعلق به زندان های خراسان جنوبی می باشد.

«علی عبدی»افزود: برابر تاکید رئیس کل دادگستری استان درخصوص خانواده زندانیان هم اکنون هزارو198 خانواده زندانی نیازمند تحت پوشش انجمن های حمایت می باشند.

وی با بیان این که 127 نفر از خانواده زندانیان نیازمند توسط انجمن های حمایت برای آنها اشتغال محیا شده ادامه داد:42 زندانی که شرایط ستاددیه را نداشتن و برابر تحقیقات میدانی توسط مدکاران افرادی بودند که اصلاح در تغییر رفتارها آن ها توسط مسئولین مربوطه گزارش شده توسط خیرین انجمن حمایت های زندانیان به کانون گرم خانواده خود بازگشتند.

«عبدی» اظهارداشت: در سال گذشته 129 زندانی جرائم غیر عمد با کمک ستاددیه استان از زندان های خراسان جنوبی آزاد و تا کنون 15 زندانی در سال جاری با همت ساددیه استان و شکات پرونده ها آزاد شدند.

لازم به ذکر است در این بازدید سالن پیش ملاقات زندان مرکزی بیرجند با حضور رئیس کل دادگستری استان، معاونین رئیس کل، دادستان مرکز استان، قضات بازدید کننده، مدیرکل و مسئولین اداره کل زندان های استان افتتاح شد.

انتهای خبر/

آزادی 36 زندانی ارمغان میز خدمت قضایی زندان های استان خراسان جنوبی

آزادی 36 زندانی ارمغان میز خدمت قضایی زندان های استان خراسان جنوبی

آزادی 36 زندانی ارمغان میز خدمت قضایی زندان های استان خراسان جنوبی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha