دکتر محمدی رئیس سازمان زندان های کشور اولویت های سال ۱۴۰۳را همگام با برنامه تحول و تعالی زندانبانی اسلامی ابلاغ کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان آذربایجان غربی در تاریخ ۱۹ فرودین ماه ۱۴۰۳ ازسوی رئیس سازمان زندان‌ها محورهای چهارگانه «استفاده حداکثری از ظرفیت مولدسازی با رویکرد انتقال زندان‌های فرسوده(هدف) به خارج از شهرها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام»، «توسعه اشتغال پایدار در زندان‌های هدف مبتنی بر دو راهبرد اشتغال صنعت‌محور و خوابگاه- کارگاه با مشارکت کارآفرینان، خیرین و بنیاد تعاون زندانیان کشور»، «توسعه کمی و کیفی بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی و تاسیسات نوین کیفری با تاکید بر نظام آزادی تحت نظارت سامانه‌های الکترونیکی(پابند)» و «انعکاس مناسب رسانه‌ای از دستاوردها و خدمات برجسته اصلاحی، تربیتی و حمایتی سازمان با محوریت آموزه‌های دینی(قرآنی) و سلامت فراگیر» به عنوان اولویت‌های سال ۱۴۰۳ سازمان زندان‌ها اعلام و مورد تأکید قرار گرفت.

از تحقق شعار سال درزمینه اشتغال زندانیان تا جهاد تبیین درباره اقدامات فرهنگی زندان‌ها

اولویت های سازمان زندان های کشور در سال 1403

دکتر محمدی در جلسه معاونین ستاد سازمان با مدیران کل زندانهای کشور که به صورت وبینار برگزار میگردید با بیان اینکه اولویت‌های دوسال قبل همچنان باید پیگیری شوند، در توضیح اولویت‌های جاری یادآور شد: درمورد پروژه‌های سازمان، گام اول تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام است و درخصوص اشتغال نیز تمرکز بر دو رویکرد «اشتغال صنعت‌محور» و «خوابگاه-کارگاه» خواهد بود. البته اشتغال در همه این سال‌ها از برنامه‌های اصلی سازمان بوده است چراکه بستر انجام مهمترین رسالت و مأموریت سازمان یعنی اصلاح و تربیت قطعا بر حرفه آموزی و اشتغال متمرکز است.

وی همچنین درباره نظام آزادی تحت نظارت سامانه‌های الکترونیکی(پابند) گفت: امروز در تولید پابند الکترونیک خودکفا شده‌ایم. از مراجع قضایی تقاضا داریم در آراء خود بیشتر به این ظرفیت قانونی توجه کنند.

رئیس سازمان زندان‌ها توسعه فعالیت‌های قرآنی در زندان‌ها را یادآور شد و با اشاره به رشد قابل توجه آن گفت: انتظار می‌رود اطلاع‌رسانی صحیح از فعالیت‌های متعدد فرهنگی و تربیتی در زندان‌ها همچنان با جدیت دنبال شود.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha