آزادی 2 برادر محکوم به قصاص نفس پس از 18 سال در تنکابن

2 محکوم به قصاص نفس در شهرستان تنکابن در قالب پویش «به احترام امام رئوف، می‌بخشم» آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان مازندران، رئیس کل دادگستری مازندران گفت: ۲ محکوم به قصاص نفس در شهرستان تنکابن پس از ۱۸ سال، در قالب پویش «به احترام امام رئوف، می‌بخشم» آزاد شدند.

حجت الاسلام محمد صادق اکبری بیان کرد: این ۲ محکوم به قصاص نفس با کمک مدیر کل زندان‌های استان مازندران، تلاش مستمر اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف مستقر در زندان تنکابن، پیگیری‌های دادستان رامسر و پشتیبانی انجمن حمایت از زندانیان، با اعلام رضایت از سوی اولیای دم، در قالب پویش «به احترام امام رئوف می‌بخشم» آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: با توجه به مراجعات مکرر خانواده اولیای دم و مساعدت همه دست‌اندرکاران، بالاخره اولیای دم پس از ۱۸ سال و به احترامِ امامِ رئوف، رضایت خود را اعلام کردند.

حجت الاسلام اکبری افزود: فراوانی توصیه به گذشت و عفو، در ادیان آسمانی به ویژه در قرآن مجید و روایات اسلامی، حاکی از اهمیت آن است. امام علی (ع) می‌فرماید: «العفو تاج المکارم»، عفو و گذشت، زینت فضایل اخلاقی است. با بخشایش، زندگی اجتماعی رنگ صفا و صمیمیت به خود می‌گیرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با ترویج امر خداپسندانه صلح، بخشایش و رضایت، شاهد قلع ماده نزاع در همه اختلافات و نهایتاً افزایش مهر و محبت، در بین همه شهروندان استان مازندران باشیم.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha