رئیس سازمان زندان‌ها: اصلاح و تربیت زندانیان در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد/ حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم: در زندان تبریز بویژه در بُعد فرهنگی اقدامات خوبی صورت گرفته است

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه برنامه‌های سفر خود به استان آذربایجان شرقی با حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها در این دیدار بیان کرد: نگاه نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی به زندان یک انرژی مضاعف به ما می‌دهد و خدا را شاکر هستیم که فعالیت مجموعه زندان در تبریز به گونه‌ای است که مورد پسند پدر معنوی استان قرار دارد.

وی افزود: هدف از سفر ابتدا دیدن زحمات مسئولان و شنیدن مشکلات از زبان آنهاست تا درحد بضاعت نسبت به حل مسائل و مشکلات، اقدامات درخور شایسته‌ای را انجام دهیم.

رئیس سازمان زندان‌ها با تاکید بر اینکه در وهله اول اصلاح و تربیت زندانیان در اولویت برنامه‌های سازمان زندان‌ها قرار دارد، افزود: اگر بخواهیم این هدف یعنی قرارگیری مجرم در مسیر اصلاح و تربیت و آموزش را پیش ببریم، باید در حوزه مهارت‌آموزی و حرفه‌آموزی قوی عمل کنیم.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم تاثیرگذار باشیم باید در فرهنگ و روح زندانی تاثیر مثبت داشته باشیم، گفت: همه اهتمام بر این است که آموزه دینی رفتار امیرالمومنین(ع) را داشته باشیم و در این راه ما سخت نیازمند دعای بزرگان هستیم.

رئیس سازمان زندان‌ها: اصلاح و تربیت زندانیان در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد/ حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم: در زندان تبریز بویژه در بُعد فرهنگی اقدامات خوبی صورت گرفته است

همچنین حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز در این دیدار تأکید کرد؛ در زندان در بُعد فرهنگی خیلی کار شده و اقدامات خوبی صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان همچنین به نقش روحانیون در زندان‌های استان اشاره کرد و گفت: 33 روحانی در زندان تبریز در حال فعالیت در حوزه‌های مختلف فرهنگی و قرآنی می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط تنگاتنگ زندان با حوزه فنی و حرفه‌ای یکی از مزایای بزرگ برای توانمندسازی زندانیان دانست که برای نمونه مهارت در قالیبافی، تعمیرکاری و غیره جزو توانمندی‌هایی است که زندانیان یاد گرفته‌اند.

امام جمعه تبریز گفت: در مجموع فضای داخل و خارج زندان تبریز بسیار عالی است و نشانگر زحمات کادر نیروی انسانی پرتلاش می‌باشد. در استان به همت خیرین هر سال نسبت به سال قبل به افزایش کمک برای آزادی زندانیان غیرعمد اقدام می‌شود که امسال این کمک بالغ بر 20 میلیارد تومان بود.

آل‌هاشم همچنین یادآور شد: اخیرا در استان رسم شده است که هزینه ضیافت مراسم ترحیم و تاج گل را برای آزادی زندانیان غیرعمد اختصاص می‌دهند.

لازم به ذکر است موسی خلیل‌الهی رئیس دادگستری آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار به مواردی از خدمات و عملکرد حوزه قضایی، دادگستری و اداره کل زندان‌های استان اشاره کرد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha