امضاء تفاهمنامه همکاری زندان‌های لرستان با پارک علم و فناوری

در راستای دانایی محوری و بنا بر اولویت های اعلام شده از ریاست محترم سازمان زندان ها، تفاهم نامه همکاری مابین اداره کل زندان های استان لرستان و پارک علم و فناوری لرستان امضاء شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان لرستان، در راستای توسعه همکاری متقابل پارک علم و فناوری و اداره کل زندان ها، تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری لرستان و اداره کل زندان های استان، به امضا رسید.

فرهاد نامداری رییس پارک علم و فناوری لرستان تشریح کرد: با توجه به شرایط ناپایدار اقتصادی اکثر زندانیان و جامعه آسیب پذیر خانواده های آنان و نیز جهت تأمین نیروی انسانی ماهر و بعضاً متخصص و همچنین کاهش هزینه های جاری شرکتهای دانش بنیان و فناور استان، پارک علم و فناوری لرستان طرح حامی فناور را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد و به صورت پایلوت در استان لرستان اجرایی می کند.

وی تامین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای فناور از طریق جذب فارغ التحصیلان ماهر و متخصص از میان زندانیان و خانواده های آنان، افزایش تولید واحدهای فناور از طریق بکارگیری افراد ماهر و متخصص از میان زندانیان، مهارت آموزی به فارغ التحصیلان خانواده های زندانیان و درآمدزایی برای آنان را از اهداف و دستاوردهای این برنامه برشمرد.

امضاء تفاهم نامه همکاری زندان های لرستان با پارک علم و فناوری

عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان لرستان نیز با بیان اینکه 70 درصد زندانیان بخاطر مشکلات اقتصادی دست به ارتکاب جرم می زنند، ترمیم اقتصاد را راه حل بسیاری از مشکلات جامعه عنوان کرد.

وی نگاه مجموعه پارک علم و فناوری لرستان به مقوله اشتغال زایی فناوران حوزه ذیربط اداره کل زندان ها را ارزشمند برشمرد و آمادگی خود را جهت معرفی افراد متقاضی واجد شرایط به پارک علم و فناوری و همچنین فراهم نمودن فضای کارگاهی و دیگر زمینه های مورد نیاز اجرای این طرح اعلام کرد.

کشوری در ادامه به اشتغال ۶۲ درصدی زندانیان اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف ما تغییر نگرش زندانیان و همچنین اصلاح و بازسازگاری اجتماعی زندانیان است.

عضو شورای قضایی استان افزود: قطع کردن زنجیره جرم مستلزم همکاری و مسئولیت پذیری همه دستگاه‌های مربوطه است.

انتهای خبر/

امضاء تفاهم نامه همکاری زندان های لرستان با پارک علم و فناوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha