گلریزان خیران استان گلستان برای کمک به خانواده زندانیان نیازمند

فعالان اقتصادی گلستان امروز با حضور در دادگستری استان گلستان برای کمک به خانواده های زندانیان نیازمند، پیش قدم شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: خانواده زندانیان به خاطر گرفتاری های ناشی از زندان سرپرست خانواده بیشتر از دیگر خانواده ها در جامعه دچار تنگناهای مالی، مشکلات اقتصادی ، روحی و آسیبهای اجتماعی هستند.
حیدر آسیابی افزود: برای کاهش آسیب های اجتماعی از ظرفیت انجمن حمایت از خانواده های زندانیان برای توانمند سازی این خانواده ها در قالب کمک های معیشتی و اقتصادی بهره می گیریم.

نسیم مهر/ گلریزان  خیران برای کمک به خانواده های زندانیان نیازمند
آسیابی افزود: امروز فعالان اقتصادی استان بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای کمک به این خانواده ها گلریزان کردند.
وی گفت: پرداخت مستمری، تامین جهیزیه، سبد های معیشتی و کمک هزینه های بهداشت و درمان از جمله خدماتی است که با کمک های خیران در انجمن به خانوادهای مددجویان ارایه می شود.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: ۱۳۰۰ خانواده زندانیان ِ نیازمند تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده های زندانیان استان هستند که مبلغ جمع آوری شده امروز برای کمک به خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان زندان گرگان هزینه خواهد شد.
دادستان مرکز استان هم در این مراسم گفت: جشن نسیم مهر به مناسبت دهه کرامت و با مشارکت خیران برای کمک به خانواده های زندانیان برگزار می شود.
محمود اسپانلو افزود: در انجمن حمایت از خانواده های زندانیان علاوه بر کمکهای مالی و درمانی و تحصیلی بر توانمندسازی و اشتغال این خانواده ها هم تمرکز کرده ایم.
دادستان اسپانلو از خیران و مردم نوعدوست استان دعوت کرد: برای کمک به کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده های زندانیان به این انجمن کمک کنند.
سردار فاضل دادگر فرمانده انتظامی گلستان هم در این مراسم‌گفت: نبود سرپرست خانواده که به علت جرم راهی زندان شده است، این خانواده ها را در معرض آسیبهای جدی قرار می دهد و امیدواریم با کمک خیران بخشی از مشکلات این خانواده کاهش یابد.
در مراسم امروز علاوه بر کمکهای نقدی ، اتحادیه انبوده سازان گرگان برای کمک به ساخت خانه برای خانواده های نیازمند، کمیته امداد برای تامین بخشی از وسایل منزل مددجویان و اتحادیه صنف مصالح فروشان گرگان هم برای تامین بخشی از مصالح مورد نیاز ساخت خانواده های زندانیان اعلام آمادگی کردند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha