نشست تعاملی رئیس سازمان زندان‌ها و استاندار فارس

رئیس سازمان زندان‌ها در جریان سفر دو روزه خود طی نشستی با استاندار فارس، درخصوص انتقال زندان‌های فرسوده به خارج از شهرها و همکاری‌های مشترک برای حمایت از زندانیان و خانواده آنان گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و دکتر ایمانیه استاندار فارس شامگاه امروز، سه‌شنبه درگفتگو با یکدیگر بر همکاری‌ها و تعامل بیشتر بویژه انتقال زندان‌های حاضر در مناطق شهری برای خروج از بافت مسکونی تأکید کردند.

در این نشست دکتر محمدی با تقدیر از توجهات مقامات قضایی و اجرایی استان‌ها در حوزه تعالی زندانبانی گفت: هدف ما اصلاح‌وتربیت و بازسازگاری زندانیان است و برای تحقق این رسالت، نیاز به فضای مناسب و مکان استاندارد امری ضروری است. دراین‌ارتباط مصوبه مولدسازی اموال و دارایی دولت، یک فرصت طلایی است تا باتوجه به آسیب‌هایی که وجود زندان برای شهروندان دارد، زندان‌های فرسوده را به خارج از شهرها انتقال دهیم.

این مقام قضایی تأکید داشت: مصوبه مولدسازی، ظرفیت مناسبی را برای نگهداری بهتر مددجویان و اجرای برنامه‌های اصلاحی‌وتربیتی دراختیار ما قرار می‌دهد.

در این جلسه دکتر ایمانیه با تأکید بر اهتمام جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای تحقق اهداف سازمان زندان‌ها بیان کرد: ما نیز بطور جدی دغدغه حمایت از خانواده زندانیان را داریم بنابراین هرکاری بتوانیم برای کمک به آنان خواهیم کرد.

استاندار فارس خاطرنشان ساخت؛ در ساختار فیزیکی زندان‌ها باتوجه به نگاه فرهنگی و اصلاحی و تربیتی که ریاست سازمان زندان‌ها دارد، حتی می‌توان معماری مناسب را با استفاده از نظرات متخصصین دخیل کرد تا زندان به شهر تربیت مددجویان تبدیل شود.

این مقام اجرایی در این نشست خبر داد که با حمایت‌های مالی و معنوی قرار است زنان جرائم غیرعمد را همزمان با عید غدیر از زندان‌های استان آزاد کنند.

گفتنی است در این نشست جمعی از مدیران هردو دستگاه حضور داشتند و با یکدیگر در زمینه همکاری‌های بیشتر به مشورت پرداختند.
انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha