تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از زندان های شیراز بازدید کردند

دکتر قادری و دکتر نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی و الهام آزاد نماینده مردم نایین خور و بیابانک با حضور مدیرکل زندان های استان از بخش‌های مختلف زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت شیراز  بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان فارس، نمایندگان مجلس با حضور در خوابگاه ها و اندرزگاه های زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت شیراز از نزدیک با زندانیان دیدار و گفتگو و روند نگهداری و ارائه خدمات به آن را مورد بررسی قرار دادند.
الهام آزاد نماینده مجلس و عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ اقدامات زندان های شیراز را با محوریت مدیران زندان ها، خصوصا در خصوص طرح طبقه بندی و بازاجتماعی کردن زندانیان مطلوب ارزیابی و در شاخص هایی آن را الگویی برای سایر استان‌ها قلمداد کرد.
رییس کمیته قضایی کمیسیون اصل ۹۰، نظارت بر عملکرد سازمان زندان ها و بازدید از زندان‌های کشور را از برنامه های مهم برشمرد و افزود: در این بازدیدها اقدامات سازمان زندان ها در حوزه های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد که ارزیابی ما از اقدامات انجام پذیرفته در زندان عادل آباد شیراز مبین عملکرد خوب و برنامه‌ریزی مطلوب این سازمان بوده که رضایتمندی عمومی گروه های مخاطب را نیز بدنبال داشته است.
وی تصریح داشت: در حوزه باز اجتماعی کردن زندانیان، اقدامات فرهنگی، عقیدتی، آموزشی، مهارت آموزی، مهارت های اساسی زندگی و... که در زندان عادل آباد،مجتمع اندرزگاهی نسوان و کانون اصلاح و تربیت مشاهده شده، در بسیاری از شاخص‌ها، اقدامات مطلوب منجر به بازگشت سعادتمندانه فرد به جامعه می گردد.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از زندان های شیراز بازدید کردند
دکتر الهام آزاد خاطر نشان کرد: پیشنهاداتی از سوی مدیر کل زندانهای فارس به منظور تعیین تکلیف نیروهای ساعتی و قرارداد کار معین که سالیان متوالی در زندان ها مشغول بکار می باشند و همچنین در حوزه عمل مؤثرتر از سایر دستگاه ها به مسئولیت اجتماعی و مشارکت در فرایند اصلاح مجرمان و پذیرش اجتماعی آنان هستند مطرح شده که در کمیسیون اصل ۹۰ به آن پرداخته خواهد شد. ضمن اینکه با اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت، پیش‌بینی می شود دغدغه‌های کارکنان تلاشگر و خدوم موقت سازمان زندانها در خصوص تعیین وضعیت استخدامی شان رفع شود.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از زندان های شیراز بازدید کردند
مدیرکل زندان های فارس نیز در نشست جمع بندی این بازدید ضمن خیر مقدم به نمایندگان مردم در خانه ملت، خدمتگزاری به مردم شریف سرفراز و ولایتمدار را موجب مباهات و افتخار خادمان سنگر اصلاح و تربیت برشمرد و گفت: کارکنان زندان علی رغم محدودیتهای شدید،کمبود نیرو و موارد دیگر؛ در تلاشند تا رسالت خطیر نگهداری مجرمان ؛ صیانت از امنیت مردم در مواجهه با آنان و همچنین اصلاح و تربیت زندانیان را به شکل مطلوب به انجام رسانند.
اسحاق ابراهیمی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۶۰ خدمت در حوزه های تامینی ، تربیتی و خدمات به زندانیان ارائه می‌شود افزود: زندانبانی شغلی بسیار خطیر و حساس است که نمی توان هیچ شغل و کار دیگری را با آن مقایسه کرد.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از زندان های شیراز بازدید کردند
وی ضمن ارائه پیشنهاداتی، در خصوص کمبود منابع انسانی در زندان ها هم گفت: کارکنان زندان به سبب کمبود منابع انسانی در حوزه های ستاد و صف، در ارتباط مستقیم با کار، هر کدام به جای چند نیرو انجام وظیفه می نمایند و این در حالی است که به سبب محدودیت های استخدامی، تعدادی نیروهای موقت با حالت استخدام ساعتی یا قرارداد کارگری سال هاست که در بخش‌های مختلف زندانبانی اسلامی خدمت می‌کنند اما به سبب اهتمام در خدمت از استخدام رسمی و پیمانی و قرار داد کار معین بازمانده اند و سنشان نیز بالا رفته که طبیعتاً از رقابت استخدامی با جوانان عقب میمانند، لذا از نمایندگان محترم مجلس می‌خواهیم تا حمایت کنند که این افراد که دارای تجارب موثر و مفید هم در کار زندانبانی اسلامی و اصلاح تربیت مددجویان می باشند با مجوز های خاص تعیین تکلیف شده و به استخدام رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین در آیند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha