تسهیلات اشتغالزایی به 111 نفر از زندانیان کهگیلویه وبویراحمد

مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته تسهیلات اشتغالزایی به 111 زندانی استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان کهگیلویه‌وبویراحمد، منصور بیژنی با اعلام این خبر افزود: زندانیان محصول همه‎ی جامعه هستند که نیاز است با تشریک مساعی نهادها و دستگاه‌های مرتبط در باز اجتماعی شدن آنان و کمک به اشتغالشان پس از آزادی از زندان اهتمام جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته111 نفر زندانی آزاد شده برای دریافت تسهیلات اشتغالی معرفی شده اند، افزود: با تعامل خوب و مطلوب با صندوق کارآفرین امید، بانک های سپه وصادرات به 111 نفر از زندانیان واجدالشرایط 11 میلیارد تومان وام اشتغالزایی پرداخت شده است.

وی اظهارکرد:با تلاش و همت خوب همکارنمان در مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان های استان توانسته ایم رتبه برتر را در کشور در زمینه اعطاء تسهیلات به زندانیان کسب نمائیم.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تسهیلات اعطائی در حوزه‌های دامداری، زنبور داری، مکانیک خودرو، تعمیر وسایل خانگی به متقاضیان پرداخت شد.

بیژنی تصریح کرد: از آنجائی که معتقدیم خیلی از ورودی‌های زندان بر اثر بیکاری و نداشتن شغل پایدار است با اعطاء تسهیلات اشتغالی به زندانیان آزاد شده که واجدالشرایط دریافت وام باشند ورودی به زندان کاهش می‌یابد، لذا در سالجاری انشاءالله اگر وعده ها تحقق یابد 150 نفر از زندانیان آزاد دشده از تسعهیلات اشتغالزایی بهره مند خواهند شد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha