آزادی هزار زندانی بدهکار از زندان‌های استان تهران در سال 1401

در سال گذشته با جلب مشارکت خیرین و  اعطای تسهیلات ارزان قیمت، تعداد یک هزار نفر زندانی بدهکار و نیازمند از زندان‌های استان تهران آزاد و به آغوش خانواده و جامعه بازگشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان تهران، حیات‌الغیب اظهار داشت: یکی از مأموریت‌های ما در سازمان زندان‌ها انجام اقدامات حمایتی از طریق تحت پوشش قرار دادن خانواده‌های نیازمند زندانیان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و نیز جلب مشارکت خیرین و کمک به آزادی زندانیان بدهکار به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان‌هاست که خوشبختانه در سال گذشته تعداد یک هزار نفر زندانی بدهکار واجدالشرایط از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.
مدیر کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تهران، میزان کل بدهی این افراد را بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با تشکیل جلسات مستمر کمیته‌های صلح و سازش، شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها و دعوت از شکات و طلبکاران بخش اعظم این بدهی تخفیف و رضایت گرفته شد. همچنین علاوه بر پذیرش اعسار و همکاری خانواده زندانیان در تامین بخشی از بدهی ها، با اعطای ۹۰ میلیارد تومان از سوی ستاد دیه، مرکز مراقبت بعد از خروج و از محل کمک‌های جمع آوری شده خیرین و نیکوکاران و نیز تسهیلات بانکی، زمینه آزادی این افراد فراهم شده است.

انتهای خبر/

اخبار «سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی» را در کانال پیام رسان «بله» به آدرس https://ble.ir/prisons دنبال کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha