نشست تبیین و تشریح اولویت‌های سازمان زندان‌ها در سال 1402/  دکتر محمدی: همچنان در حوزه اشتغال تولیدمحور برای زندانیان نقش‌آفرین خواهیم بود/ توسعه عمیق برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها را خواهیم داشت

رئیس سازمان زندان‌ها در نشستی با مدیران ستادی و استانی بر ادامه دستاوردهای حوزه زندانبانی بویژه اشتغال‌زایی برای زندانیان در تحقق شعار سال تأکید و اولویت‌های اجرایی سال جاری را تبیین و تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، نشست «تبیین و تشریح اولویت‌هایی اجرایی سازمان زندان‌ها در سال 1402» با حضور دکتر غلامعلی محمدی و معاونین، مشاورین و مدیران‌کل ستادی و استانی این دستگاه اصلاحی و تربیتی برگزار شد.

در این نشست با تأکید بر منویات رئیس دستگاه قضا و همچنین سخنان معاون اول قوه قضائیه که در جلسات شورای‌عالی قضایی مطرح شده است، اولویت‌های اجرایی سازمان زندان‌ها برای سال جاری ابلاغ شد.

نشست تبیین و تشریح اولویت‌های سازمان زندان‌ها در سال 1402/  دکتر محمدی: همچنان در حوزه اشتغال تولیدمحور برای زندانیان نقش‌آفرین خواهیم بود/ توسعه برنامه‌های عمیق فرهنگی در زندان‌ها حاکم می‌شود

توسعه اشتغال تولیدمحور، اجرای برنامه‌های عمیق فرهنگی در زندان‌ها، کارآمدی سازمانی، آموزش‌های پویا برای کارکنان، تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی در حوزه زندانبانی و توسعه رفاهیات از مهمترین محورهای مورد تأکید دکتر غلامعلی محمدی در جلسه حاضر بود.

رئیس سازمان زندان‌ها در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحقق شعار سال بویژه در حوزه رشد تولید در سطح زندان‌ها گفت: درسال اخیر در امر اشتغال‌زایی زندانیان به هدفگذاری مقرر رسیدیم و متعاقبا در سال جاری نیز در حوزه اشتغال‌زایی برای زندانیان با تکیه بر دستمزد متعارف و متناسب همچنان نقش‌آفرین خواهیم بود.

دکتر محمدی همچنین تأکید داشت: یکی از ابلاغیات جدی ما درسال جاری تحقق برنامه‌های فرهنگی در سطح زندان‌ها خواهد بود. قطعا کار عمیق فرهنگی بعنوان یک برنامه مهم بر خیلی از زندانیان تأثیرگذار است.

نشست تبیین و تشریح اولویت‌های سازمان زندان‌ها در سال 1402/  دکتر محمدی: همچنان در حوزه اشتغال تولیدمحور برای زندانیان نقش‌آفرین خواهیم بود/ توسعه برنامه‌های عمیق فرهنگی در زندان‌ها حاکم می‌شود

در این نشست معاونین و جمعی از مدیران‌کل زندان‌ها نیز به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند. همچنین دربخش دیگر معارفه مجید رضایی به عنوان «مدیرکل دفتر آمار و فناوری اطلاعات» سازمان زندان‌ها با حکم دکتر غلامعلی محمدی برگزار شد.

گفتنی است اولویت‌های سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در سال 1402 بر محورهای ذیل استوار است:

  1. استفاده حداکثری از ظرفیت مصوبه مولدسازی با رویکرد: انتقال زندان‌های فرسوده به خارج از شهرها، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و تامین تجهیزات امنیتی و هوشمند.
  2. ساماندهی نحوه نگهداری زندانیان دارای جرایم خشن، سارقین سابقه‌دار و مجرمین حرفه‌ای با رویکرد ارتقاء کارکرد حبس.
  3. توسعه کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی و اصلاحی و حمایتی با هدف کاهش آسیب و بازاجتماعی شدن زندانیان مبتنی بر توانمندسازی، اشتغال تولیدمحور، سلامت فراگیر.
  4. ارتقاء سطح انگیزش و بهره‌وری نیروی انسانی در شغل سخت و پرصعوبت زندانبانی با رویکرد ساختارکارآمد، آموزش پویا، توسعه رفاهیات.
  5. توسعه بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی و تاسیسات نوین درجهت کاهش جمعیت کیفری بصورت هدفمند، فعال و متوازن.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha