اخذ رضایت از اولیای دم پس از ۲۳ سال

با دستور مدیر کل زندان‌های استان البرز پرونده قتلی که ۲۳ سال بلاتکلیف بود با تشکیل گروه ویژه مددکاری و مراجعت مددکاران زندان‌های البرز به استان همدان و یافتن اولیای دم به صلح و سازش ختم شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان البرز، علی چهارمحالی مدیر کل زندان‌های استان با اعلام این خبر گفت: در یکی از بازدیدهای میدانی از اندرزگاه‌های ندامتگاه کرج در سال گذشته با مددجویی مواجه شدیم که سال‌ها قبل در زندان همدان طی یک درگیری هم‌بندی خود را به قتل رسانده بود.

چهار محالی افزود: صغیر بودن دختر مقتول، ناتوانی خانواده قاتل در پرداخت دیه، انتقال قاتل به زندانِ استان دیگر و بی‌خبری هر دو خانواده از احوال و محل زندگی دیگری، موجب شده بود تا این پرونده با پیچیدگی‌هایی همراه شود.

مدیر کل زندان‌های استان البرز با اشاره به گذشت بیش از 2 دهه از این قتل و ندامت قاتل از عمل خود اظهار داشت: گروه مددکاری متشکل از 3 تن از مددکاران با تجربه زندان کرج طی ماموریتی به همدان با مشقت فراوان و با همکاری خوب مقامات قضایی این استان و از طریق پیگیری پرونده‌های تزریق واکسن کرونا توانستند شماره ملی دختر مقتول را بیابند و با همکاری مخابرات به آدرس وی دست یابند.

چهارمحالی افزود: دختر مقتول که اکنون خودش مادر شده بود با رایزنی مددکاران بدون چشم داشتی رضایت خود را از دریافت دیه اعلام کرد و این مددجو توانست پس از 23 سال به آغوش گرم خانواده خود بازگردد و طعم آزادی را بار دیگر بچشد.

مدیر کل زندان‌های استان البرز اظهار داشت: رویکرد حال حاضر زندانبانی در ایران یک رویکرد انسان دوستانه است و برخلاف تبلیغات منفی که در این حوزه صورت می‌گیرد، خدمات ارزشمندی در زمینه حمایت از زندانیان و خانواده‌های آنان مانند حمایت مالی، تحصیلی، تامین مسکن، جهیزیه، خدمات پزشکی و غیره انجام می‌شود و همه این خدمات در گمنامی کامل کارکنان و مددکاران زندان‌ها صورت می‌گیرد.

گفتنی است طی مراسمی با حضور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و مدیر کل زندان‌های استان البرز از محمد ابوالقاسم زاده، سعید قضات‌لو و داود تیموری مددکاران زندان کرج که موفق به اخذ رضایت شده بودند تقدیر به عمل آمد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha