دیدار هیات امناء و خیرین ستاد دیه آذربایجان شرقی با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان

اعضای هیات امناء ستاد دیه استان و خیرین به منظور برگزاری جشن گلریزان جهت آزادسازی زندانیان غیرعمد با آیت‌الله آل هاشم، نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز و عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان آذربایجان شرقی، خلیل اللهی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در دیدار اعضای هیات امناء، شورای مشورتی و خیران ستاد دیه استان با نمابنده ولی فیقه در استان و امام جمعه تبریز گفت:در سال قبل تعداد ۵۷۱ زندانی مالی در آذربایجان شرقی آزاد شدندکه به این منظور۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد که این مبالغ به همت خیران و هدایای مردمی تامین شده است .

وی افزود: هم اکنون در زندانهای استان ۱۲۵۶ نفر زندانی جرایم غیرعمد با ۴۲۶ میلیارد تومان بدهی وجود دارد که 15رمضان جشن گلریزان برای تامین بخشی از بدهی این زندانیان برگزار می شود.

خلیل اللهی ایجاد اشتغال برای زندانیان را از مهمترین برنامه تشکیلات قضایی برای کمک به معیشت خانواده های زندانیان عنوان و خاطرنشان کرد: استان ما در این زمینه پیشرو بوده و خیران نیز برای اشتغال زندانیان و معیشت خانواده های آنان کمک کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان هم در این دیدار اقدام خیران در کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را ارزشمند و ماندگار خواند و بر ضرورت تبلیغ و ترویج این سنت حسنه تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم همچنین موضوع مردمی بودن ستاد دیه استان را بسیار مهم دانست و گفت: نباید ستاد دیه به ادارات و نهادها وابسته شود.

دیدار اعضای هیات امناء و خیرین ستاد دیه آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه واستاندار آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی هم در دیدار اعضای ستاد دیه استان گفت: اقدامات ستاد دیه استان در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بسیارارزشمند و تاثیرگذار است و این امر خطیر به عنوان یک مواسات می تواند موجب شادی خانواده های زندانیان شود .

عابدین خرم با اشاره به همراهی و همگامی مردم درعرصه کمکهای نوعدوستانه تصریح کرد: باید زمینه های فراوان و ظرفیت های بالقوه استان برای کمک به آزادی زندانیان با تبلیغ و ترویج این فرهنگ در جامعه روز به روز گسترش یابد .

دیدار اعضای هیات امناء و خیرین ستاد دیه آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه واستاندار آذربایجان شرقی

دیدار اعضای هیات امناء و خیرین ستاد دیه آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه واستاندار آذربایجان شرقی

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha