رئیس سازمان زندان‌ها از زندان رجایی‌شهر بازدید کرد/ غلامعلی محمدی: در اجرای «زندان تحولی» به شکل عملیاتی پیش می‌رویم

دکتر غلامعلی محمدی در ادامه بازدیدهای خود از مراکز تأمینی و تربیتی سراسر کشور، از زندان رجایی‌شهر بازدید کرد و اجرای اولویت‌های اداره زندان‌ها در سال جاری را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی در ساعات اولیه صبح امروز، 8 تیرماه از زندان رجایی‌شهر و بخش‌های مختلف اندرزگاهی آن بازدید کرد.

وی در ابتدای بازدید خود در «کارگاه‌های اشتغال مددجویان» حضور یافت و کارگاه‌های بسته‌بندی مواد غذایی، تولید محصولات الکترونیکی و خیاطی را مورد سرکشی قرار داد.

• تحول و تعالی در عرصه زندانبانی کلید خورده است

رئیس سازمان زندان‌ها پس از حضور درجمع مددجویان و بررسی نحوه رسیدگی به وضعیت اسکان و پیگیری درخواست‌های آنان، تأکید کرد: در موضوع «زندان تحولی» همه مولفه‌ها باید متحول و رویه‌ها هم درجهت ارتقاء شرایط زندانبانی اصلاح شود. بنابراین انتظار ما از مدیران زندان‌ها درجهت تحقق برنامه‎های تحولی بالاست.

محمدی در این بازدید از نزدیک خدمات‌رسانی به مددجویان را مورد بررسی قرار داد. وی در این راستا حرکت سازمان زندان‌ها را در راستای سیاست‌های تحولی قوه قضائیه معرفی کرد و افزود: ما برنامه‌های تحولی و تعالی در زندان‌ها را کلید زده‌ایم و این مسیر را با استفاده از ظرفیت‎های موجود اجرا خواهیم کرد؛ همچنان‌که امروز اقدامات خوبی در ارائه خدمات اصلاحی و تربیتی، خدمات بهداشت و درمان و نیز مددکاری به زندانیان صورت پذیرفته است.

• اجرای حقوق شهروندی مددجویان همواره مورد تأکید ماست

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه این بازدید که از بخش‌های مختلف خوابگاهی تا حضور در فروشگاه اندرزگاه‌ها انجام گرفت، یادآور شد: اجرای حقوق شهروندی از قبیل تدارک امکانات زیستی مناسب، بهداشت ودرمان، برنامه‌های فرهنگی تا اشتغال و حرفه‌آموزی برای همه مددجویان زندان‌ها مورد تأکید ما قرار دارد.

گفتنی است در بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از زندان رجایی‌شهر و در نشستی با مدیران حاضر، مدیرکل زندان‌های استان تهران و رئیس این زندان گزارشی از اقدامات صورت گرفته و نیز نحوه اجرای اولویت‌های مقرر در سال جاری را ارائه دادند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha