پاسخی به برخی ادعاهای غیرواقعی/ همه زندانیان به‌صورت ۲۴ ساعته به پزشک دسترسی دارند؛ نحوه مصرف دارو در تمام زندان‌ها تحت نظارت تیم‌های پزشکی است

روابط عمومی سازمان زندان‌ها در واکنش به اظهارات غیرواقع برخی مجرمین و فرافکنی مغرضانه آنان در خصوص درمان مددجویان تأکید کرد؛ نه‌فقط همه زندانیان به صورت ۲۴ ساعته به پزشک دسترسی دارند بلکه نحوه مصرف دارو در تمام زندان‌ها نیز تحت نظارت تیم‌های پزشکی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، درواکنش به ادعاهای غیرواقع و فرافکنی برخی مجرمین درخصوص نحوه مصرف دارو در تمام زندان‌ها نیاز به توضیح است:

زندان‌های کشور تحت عنوان «مراکز اصلاحی و تربیتی» از دیرباز با درنظر گرفتن آموزه‌های اسلامی‌ و اخلاقی و با نیت خیرخواهانه، بازسازگاری مددجویان و حمایت از خانواده زندانیان را در دستور کار دارند.

با این‌حال متاسفانه برخی مجرمین پس از احراز جرم و محکومیت، فرصت بازسازگاری در زندان را مغتنم ندانسته و دست به تبلیغات غیرواقعی، فریبنده و نمایشی می‌زنند.

بر همین اساس درخصوص اظهارات دروغ یکی از افراد درباره نحوه استفاده از دارو در زندان ها باید یادآور شد؛

در زندان‎های کشور، هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی، از لحظه ورود تا تمام دوران حبس، «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و نیز داروی تجویزی دارد که حتی نحوه «مصرف» دارو هم تحت نظارت تیم پزشکی است.

همچنین واحد بهداشت و درمان زندان‌ها ذیل نظر دفتر مربوطه در سازمان زندان‌ها و تعامل دائمی با اساتید معتبر علمی و دانشگاهی است که نه ‌فقط نظارت‌های دائمی بلکه زمینه بهترین درمان‌های پزشکی را برای زندانیان فراهم آورده است.

در خصوص دیگر سخنان مطروحه توسط برخی زندانیان به ویژه در ارتباط با ادعاهای بی سند و بی مدرک، تاکید می‌شود زندانیان براساس طبقه‌بندی و تفکیک جرائم از یکدیگر نگهداری می‌شوند.

همچنین درحال‌حاضر زندان‌ها با تجهیز امکانات مکفی و استقرار شاخصه‌های معیشتی اولویت‌دار به ویژه کمیّت و کیفیت غذایی، شرایطی منطبق با استانداردهای تغذیه سالم را برقرار ساخته که این امر همواره با نظارت‌های دائمی همراه هستند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha