پوشش، معرف عفت زن و شخصیت مرد  مؤمن  است

به مناسبت هفته حجاب و عفاف مدیرکل زندان های لرستان با حضور مشاور استاندار مدیرکل امور بانوان استانداری با کارکنان زن زندان های لرستان دیدار و در نشستی تخصصی به ابعاد حجاب و عفاف پرداختند.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی زندان های لرستان به مناسبت هفته حجاب و عفاف مدیرکل زندان های لرستان با حضور مشاور استاندار ومدیرکل امور بانوان استانداری با کارکنان زن زندان های لرستان دیدار و  در نشستی تخصصی به ابعاد حجاب و عفاف پرداختند.

مدیرکل زندان های استان لرستان ضمن تبریک ولادت باسعادت امام موسی کاظم (ع) وهفته عفاف وحجاب گفتند؛هر پدیده‌ای،آثار و پیامدهایی را به دنبال خواهد داشت.حجاب نیز، به عنوان یک راهکار عملی، آثار فردی و اجتماعی مختلفی را برای فرد و جامعه رقم خواهد زد

کشوری در ادامه افزود:
اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره‌های قرآن از آن به عنوان یک ضرورت یاد می‌کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری‌های جسمی و روانی می‌داند از نظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد بلکه نوعی پوشش  در روابط میان  زن و مرد است لذا پوشش، معرف عفت زن و شخصیت مرد  مؤمن است.

این مقام مسئول  در خصوص فعالیت های فرهنگی و مذهبی در زندان ها عنوان کرد:سرلوحه قرار دادن فعالیت های مذهبی با  محوریت قرآن ،نماز و آموزش آموزه های دینی   از اهداف راهبردی زندان هاست که همکاران ما در اجرای آن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند     بخشی از این اقدامات توسط شما همکارن زن در اندرزگاه نسوان به خوبی صورت می پذیرد و نمونه بارز آن کسب مقام اول مسابقات  حفظ، قرائت و علوم  قرآنی زندانیان زن منطقه ۵ کشور بود.
 
عضو شورای قضایی لرستان با اشاره به ارزش و اثربخشی فعالیت های تاثیر گذار مانند،قرائت قران،برپایی نماز و کلاس های مذهبی
 در اندیشه وتفکر زندانیان زن تصریح کرد:در اندرزگاه  نسوان با طیف خاصی از زندانیان مواجه هستیم چراکه صرف نظر از جرم ، لطافت روح آن ها بواسطه شخصیت  زن یا مادر بودن به کار همکاران ما ظرافت و   پیچیده گی خاصی   بخشیده است  بنابراین  برای کسب  نتیجه مطلوب تر  می بایست به گفتار ،رفتار خودتان توجه  بیشتری داشته باشید.

در این نشست مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان در استانداری لرستان نیز ضمن تشکر از برگزاری این نشست اظهار کرد: در هفته عفاف وحجاب مصوباتی باهمین محوریت به  دستگاه های  متولی در حوزه بانوان ارسال می شود.

وی افزود:مسئله مهم ودغدغه  در خصوص سوق پیدا کردن جمعیت ایران اسلامی به سمت پیری است ،با توجه به اهمیت موضوع لازم است  تمامی نهادها ،دستگاها ومردم همکاری لازم را درخصوص جوان نگهداشتن جمعیت داشته باشند.

در پایان این نشست  از کارکنان زن  شاغل در زندان های لرستان تقدیر شد.

/انتهای خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha