۲۷۹نفر از زندانیان آذربایجان‌غربی به‌مناسبت ایام فاطمیه آزاد و ۱۴۱۴ نفر به مرخصی اعزام شدند
«یلدای فاطمی» آئین آزادی زندانیان‌جرائم غیرعمد و اعطای ۸۰۰ بسته حمایتی

آیین آزادی ۲۷۹ زندانی جرایم غیر عمد و اعطای ۸۰۰ بسته حمایتی در قالب یلدای فاطمی با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی و مدیرکل زندانهای استان و جمعی از خیرین نیک سیرت و مسئولین درزندان ارومیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان آذربایجان غربی، با حضور رئیس کل دادگستری ، دادستان مرکز و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی ، همچنین با شرکت خیّرین ارومیه به میزانی اداره کل زندانهای استان مراسم باشکوه آزادی زندانیان نیازمند ،اعطای ۸۰۰بسته حمایتی شب یلدا و تقدیر از خیرین برگزار شد.

فتحی مدیرکل زندان های آذربایجان غربی در ابتدای مراسم با بیان اینکه حضور مقامات قضایی در زندان‌ها نقش بسزایی در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد داشته است، گفت: قطع یقین زندانی شدن یک فرد نه تنها سبب آسیب به جایگاه اجتماعی او می‌شود بلکه در صورت سرپرست بودن فرد زندانی تبعات منفی اجتماعی برای خانواده آنان نیز دارد.مراد فتحی ادامه داد: هیچ فردی مجرم به دنیا نیامده ولی عواملی سبب آن شده که باید این عوامل شناسایی و در راستای رفع آن تلاش شود.وی از حضور خیّرین در راس برنامه های حمایتی و ازاد سازی زندانیان نیازمند تقدیر نمودوهمت مثال زدنی در آمار بالای شاخص های مشارکت عمومی خیّرین در آزادی زندانیان را تحسین برانگیز توصیف کرد.

دکتر ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این مراسم با تقدیر از همکاران قضایی که با بررسی دقیق پرونده‌های مددجویان و اعمال مساعدت و نیز تقدیر از ستاد دیه، بنیاد شهید استان و خیرین نیک سیرت که زمینه آزادی ۲۷۹ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد و اعطای مرخصی به بیش از ۱۴۰۰ نفر از مددجویان زندانی را فراهم نمودنده اند تا در این ایام نزد خانواده های خود باشند گفت: این ایام که مصادف با ایام شهادت بانوی دوعالم و اولین شهیده راه امامت و ولایت می باشد بار دیگر دستگاه قضایی استان، اداره زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان و خیرین با حس نوعدوستی و احساس مسئولیتی که در قبال همنوع دارند دست به دست هم دادند که نه تنها زمینه آزادی ۲۷۹ زندانی جرایم غیر عمد و اعطای مرخصی برای بیش از ۱۴۱۴ نفر از مددجویان را فراهم کنند بلکه در این روزهای منتهی به شب یلدا ۸۰۰ بسته حمایتی به ارزش چهارصد میلیون تومان را در قالب یلدای فاطمی فراهم نموده تا به دست خانواده های زندانیان نیازمند برسانند تا سفره آنها در این روز خالی نماند.

عتباتی ادامه داد: باید به مقوله آسیب های اجتماعی با جدیت و عمیق نگاه کرد و با همفکری و همکاری کمک کرد تا با تقویت برنامه‌های پیشگیرانه از انجام و تکرار بزه توسط بزهکاران جلوگیری کرد. رئیس کل دادگستری استان افزود: یکی از مهمترین اقدامات درخصوص پیشگیری از وقوع جرم، توجه به موضوع اشتغال و معیشت خانواده ها می باشد، چرا که اگر بتوان شرایط اشتغال را فراهم کرد، آسیب های اجتماعی و اختلاف خانوادگی به حداقل می رسد. مقام عالی قضایی استان در پایان با اشاره به آزادی این تعداد از زندانیان در ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، از آنها خواست که با خدای خود پیمان ببندند و به این جمع تعهد بدهند که در کنار خانواده های خود باشند و به عنوان افراد قانونمند زندگی خوبی داشته باشند.

پس از سخنرانی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی مداح اهل بیت در سوگ شهادت دخت نبی مکرم اسلام به مرثیه سرایی پرداخت و در پایان مراسم از تعدادی خیر نیک سیرت از جمله سه دانشجویی که به مناسبت فارغ التحصیلی خود زمینه آزادی زندانی جرایم مالی را فراهم نموده بودند با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد و پس از آن احکام آزادی ۱۲ نفر از زندانیانی که به مناسبت ایام شهدات حضرت فاطمه زهرا (س) آزاد شدند به نمایندگی از تمامی آزاد شدگان این ایام به آنها تحویل گردید.

انتهای خبر/

۲۷۹نفر از زندانیان‌نیازمند آذربایجان‌غربی به مناسبت ایام فاطمیه آزاد و ۱۴۱۴نفر هم به مرخصی اعزام شدند. ۲۷۹نفر از زندانیان‌نیازمند آذربایجان‌غربی به مناسبت ایام فاطمیه آزاد و ۱۴۱۴نفر هم به مرخصی اعزام شدند. ۲۷۹نفر از زندانیان‌نیازمند آذربایجان‌غربی به مناسبت ایام فاطمیه آزاد و ۱۴۱۴نفر هم به مرخصی اعزام شدند. ۲۷۹نفر از زندانیان‌نیازمند آذربایجان‌غربی به مناسبت ایام فاطمیه آزاد و ۱۴۱۴نفر هم به مرخصی اعزام شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha