رهایی از طناب دار پس از 14 سال/  14 پرونده محکوم به قصاص در زندان‌های البرز به صلح و سازش منجر شد

به همت مددکاران اداره کل زندان‌های استان البرز و شورای حل اختلاف 74 مستقر در زندان کرج، انجمن حمایت از زندانیان فردیس و با مشارکت خوب خیرین، رضایت اولیای دم از قصاص 2 مددجوی زندان کرج اخذ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان البرز، عصر روز گذشته با حضور مدیر کل زندان‌های استان البرز، رئیس دادگستری، دادستان و رئیس کمیته امداد شهرستان فردیس و همچنین جمعی از خیرین مراسم گلریزانی به منظور کمک به پرداخت دیه دو زندانی محکوم به قصاص نفس در انجمن حمایت از زندانیان فردیس برگزار شد.

علی چهارمحالی مدیر کل زندان‌های استان البرز با اعلام این خبر افزود: در ماه‌های گذشته مددکاران اداره کل زندان‌های استان البرز و شورای حل اختلاف 74 مستقر در زندان کرج با توجه به مدت طولانی حضور 2 مددجوی محکوم به قصاص در زندان و ابراز پشیمانی از انجام جرمی که مرتکب شدند، با دعوت از شکات این 2 پرونده موفق به اخذ رضایت مشروط از اجرای حکم قصاص شدند.

مدیر کل زندان‌های استان البرز با اشاره به مدت تحمل کیفر این 2 زندانی افزود: یکی از زندانیان نزدیک به 14 سال و دیگری 10 سال است که در زندان منتظر اجرای حکم هستند اما با کمک مددکاران و خیرین، زندگی دوباره‌ای پیدا کردند و به کانون گرم خانواده باز می‌گردند.

چهارمحالی افزود: با توجه به اینکه خانواده‌های این زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان فردیس هستند، مدیر عامل این انجمن با دعوت از خیرین و برگزاری مراسم گلریزان مبالغ درخواستی اولیای دم را به لطف و همت خیرین جمع آوری کرد و این مددجویان بعد از انجام مراحل قانونی آزاد می‌شوند.

مدیر کل زندان‌های استان البرز در خصوص آمار رضایت‌های اخذ شده در پرونده‌های قتل اظهار داشت: با احتساب این دو پرونده از ابتدای سال جاری و در زندان‌های استان البرز 14 پرونده قتل با دعوت از شکات و اصلاح ذات البین منجر به اخذ رضایت قطعی و مشروط شده‌ است.

لازم به ذکر است در مراسم گلریزان روز گذشته خیرین مبلغ 5 میلیارد و 100میلیون ریال جهت کمک به آزادی این دو زندانی کمک کردند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha