بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از یک کارگاه تولیدی خاص/ در کارخانجات به روی مددجویان زندان‌ها باز می‌شود

در بازدید رئیس سازمان زندان‌‍‌ها از یک کارگاه تولیدی، بستر اشتغال برای جمعیتی بالغ بر 150 نفر از مددجویان استان تهران فراهم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در جهت توسعه اشتغال‌آفرینی در زندان‌ها، از کارگاه تولیدی مهرآسا بازدید کرد.

این کارگاه تولیدی طی سال‌های اخیر تلاش داشته تا درکنار نیروهای متخصص، جمعی از بهبودیافتگان و رهایی‌یافتگان از اعتیاد و خانواده‌های آنان را بکار گیرد و بدین‌شکل نیز از کارآفرینانی محسوب می‌شود که مورد اقبال جامعه خیرین و مسئولان قرار گرفته است.

برهمین اساس نیز رئیس سازمان زندان‌ها امروز و در چهارمین روز از هفته قوه قضائیه با حضور در این کارگاه تولیدی، از بخش‌های مختلف این واحد بازدید کرد.

اقدام اصلاحی با اشتغال در زندان‌ها بنا می‌شود

محمدی در این بازدید تأکید کرد؛ امروز در مرکزی قرار داریم که شعار سال را به عینه عملیاتی کرده و توانسته با عنایت خداوند برای 200 نفر بویژه بخشی از افراد رهایافته از دام اعتیاد ایجاد شغل کند. این عمل شما نشان داد که با اقدام اصلاحی و تربیتی درست می‌توان افراد را از مسیر ناصواب به راه درست هدایت کرد.

وی افزود: ما نیز اشتغال‌آفرینی برای زندانیان را بهترین بستر اصلاح و تربیت می‌دانیم و بناست این اولویت مهم را به شکل کمی و کیفی برای مددجویان و خانواده‌های‌شان فراهم کنیم. معتقدیم فردی که شغل داشته باشد براحتی بسمت بزه نمی‌رود. 

هم تسهیلات داده می‌شود و هم از پرداخت مالیات معاف هستید

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه توزیع شغل نه‌فقط برعهده حاکمیت، بلکه به همت کارآفرینان قابل انجام است، گفت: قطعا هرجا  خود مردم پای کار آمده‌اند، مشکلات اجتماعی بسیاری حل شده است. به همین دلیل هم توسعه اشتغال در زندان‌های کشور به شکل جدی در دستور کار است.

محمدی یادآور شد: ما هم به کارآفرینان تسهیلات می‌دهیم و هم مطابق با مجوز مجلس، از پرداخت مالیات معاف می‌شوند به شرطی که در زندان‌ها و یا خارج از آن برای مددجویان اشتغال‌آفرینی کنند. اگر بتوان دست افتاده‌ای را گرفت قطعا درپیشگاه خداوند ارزشمند است همچنانکه شما نیز با اشتغال‌آفرینی و آمیختن  آن با فضای معنویت، جمعیتی را نجات داده‌اید.

اشتغال جمعی دیگر از مددجویان فراهم شد

در این بازدید با توافق صورت گرفته قرار است اشتغال حداقل 150 نفر از مددجویان زندان‌ها در کارخانه جدید این مجموعه فراهم شود.

گفتنی است؛ با برنامه‌ریزی جدی سازمان زندان‌ها برای اشتغال‌آفرینی در زندان‌ها و اعطای تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاران این طرح، هم‌اکنون روند توسعه اشتغال در زندان‌ها برای مددجویان کلید خورده است.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha