طی سه ماه گذشته ستاد دیه بدهی 179 نفرزندانی را پرداخت کرده است

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: با همت و تلاش نمایندگی ستاد دیه استان، نیکوکاران و خیّرین طی سه ماه گذشته، زمینه آزادی تعداد 179 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب اظهار داشت: طی سه ماه گذشته، نیکوکاران و خیّرین با واریز وجوهات نقدی به حساب این ستاد، بدهی 169 نفر مرد و 10 نفر زندانی زن نیازمند جرایم غیرعمد که فاقد سوابق کیفری بودند، پرداخت کردند.

مدیر کل زندان های استان تهران تصریح کرد: این امر با پیگیری و تلاش مددکاران نمایندگی ستاد دیه استان و مساعدت مراجع قضایی در زمینه قبولی اعسار و کمک خیّرین تحقق یافته و همگی این افراد، نیازمند و واجد شرایط بودند.

عضو هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان تهران همچنین اظهار داشت: از این تعداد زندانیانی که از ابتدای سال تاکنون آزاد شده‌اند، 144 نفر بدهکار و مابقی جرایم مربوط به حوادث کارگاهی، نفقه و مهریه بودند.

حیات الغیب با اشاره به لزوم تلاش برای آزادی زندانیان نیازمندی که مرتکب جرایم غیرعمد شده اند، افزود: زندانی بودن سرپرست خانواده تنها وضعیت زندگی خود آن فرد را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد بلکه ممکن است آسیب‌های اجتماعی، روحی و اقتصادی نیز گریبانگیر خانواده‌اش شود.

او افزود: کل بدهی این افراد در مجموع قریب به 330 میلیارد تومان بوده که بخشی از طریق گذشت شکات، بخشی با قبولی اعسار، بخشی توسط خانواده هایشان و مابقی با کمک نیکوکاران ستاد دیه فراهم گشته، شکات نیز با گذشت بخشی از طلب خود، وارد میدان بخشش شده‌اند.

وی در پایان با تقدیر از نیکوکارانی که در هر لحظه به کمک زندانیان نیازمند می شتابند، گفت نیکوکاران در مناسبت‌های مختلف مذهبی و ملی بیش از ایام دیگر حاضر بوده‌اند که امید است روند امر خداپسندانه دستگیری زندانیان نیازمند سرعت یابد و هیچ زندانی به خاطر بدهی یا حوادث غیرعمدی مثل تصادف، دیه یا حوادث کار در زندان نماند.

شایان ذکر است: بنا به این خبر، خیرین و نیکوکارانی که قصد کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را دارند همواره می‌توانند از طریق شماره کارت 6037991899675916 در این امر خیر سهیم باشند. همچنین در صورت تمایل ضمن مراجعه حضوری به ستاد دیه استان تهران واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، اعرابی 5، پلاک 19، طبقه اول، شماره تلفن 88861992با نحوه ارسال کمک‌های مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شوند. گزارش کامل هرگونه کمک خیرین و نیکوکاران نیز از طریق نمایندگی ستاد دیه استان تهران به آنان اعلام خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha