آزادی ۴۰ زندانی در بازدید رئیس‌‎کل دادگستری استان لرستان از زندان مرکزی خرم‌آباد

رئیس کل دادگستری استان لرستان به همراه ۱۰۵ نفر از قضات و شورای معاونین دادگستری استان از زندان مرکزی خرم‌آباد بازدید و با مددجویان دیدار چهره به چهره داشتند و در این بازدید، زمینه آزادی ۴۰ نفر از زندانیان به مناسبت اعیاد قربان و غدیر و هفته قوه قضائیه فراهم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان لرستان، صبح روز یکشنبه سوم تیر ۱۴۰۳ به مناسبت هفته قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری استان لرستان به همراه ۱۰۵ نفر از قضات و شورای معاونین دادگستری استان لرستان در زندان مرکزی خرم‌آباد حضور یافتند.

حجت الاسلام شهواری رئیس کل دادگستری استان لرستان در جمع قضات دادگستری و کارکنان زندان مرکزی پس از تبریک ایام خجسته دهه امامت و ولایت و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، افزود: نعمت ولایت، تکمیل کننده تمام نعمت‌های الهی است و ولایت و امامت است که دین را کامل می‌کند.

آزادی ۴۰ زندانی در بازدید رئیس کل دادگستری استان لرستان از زندان مرکزی خرم‌آباد

رئیس شورای قضایی استان در ادامه با اشاره به گوشه‌ای از اقدامات قضایی انجام شده در استان لرستان اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲ با تلاش‌های ستاد دیه استان، ۴۰۶ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد شدند.

حجت الإسلام شهواری در پایان تصریح کرد: ظرفیت اشتغال زندانیان، استفاده از پابند الکترونیک و سایر ارفاقات قانونی از مواردی است که همکاران و قضات محترم دادگستری باید به آن توجه داشته باشند.

عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان‌های استان لرستان نیز در این مراسم گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران در زندان‌های استان، توانسته‌ایم در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و اشتغال زندانیان گام‌های مهمی را برداریم.

آزادی ۴۰ زندانی در بازدید رئیس کل دادگستری استان لرستان از زندان مرکزی خرم‌آباد

وی سپس به پرداخت ۲۴۰ میلیارد ریال دستمزد به زندانیان بابت فعالیت اشتغال در سال گذشته اشاره کرد و افزود: بزرگترین کارگاه تولید فرش زندانیان کشور در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی خرم‌آباد افتتاح شده که زندانیان در آن علاوه بر کسب درآمد از این راه، مهارتی را می‌آموزند که پس از آزادی می‌توانند بیرون از زندان نیز مشغول به کار باشند.

در پایان این مراسم نیز ۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد و بدهکار مالی به مناسبت هفته قوه قضاییه و اعیاد خجسته دهه امامت و ولایت از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند و همچنین به همه زندانیان واجد شرایط از سوی رئیس کل دادگستری استان لرستان ۱۰ روز مرخصی اعطاء شد.

برگزاری برنامه های ویژه جشن عید غدیر و مولودی خوانی، از دیگر محورهای این برنامه بود.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha