آزادی ۳۹ زندانی در جشن دهه امامت و ولایت زندان مرکزی قزوین

در آستانه فرا رسیدن دهه امامت و ولایت ۳۹ زندانی باحضور رئیس کل و مسولین قضایی استان از زندان مرکزی قزوین آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان قزوین، صبح امروز با حضور رییس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و جمعی از مسولین قضایی ۳۹ زندانی با کمک ستاد مردمی دیه و ارائه ارفاقات و تسهیلات قضایی از زندان آزاد شدند.

بنابراین گزارش از این تعداد ١٤ زندانی با مبلغ بدهی ١٤٦میلیارد ریال توسط ستاد مردمی دیه استان و با پرداخت ٤ میلیارد بصورت وام و ١١میلیارد کمک بلاعوض و ۲۵ زندانی نیز با مساعدت و کمک دستگاه قضایی استان آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

آزادی ۳۹ زندانی در جشن دهه امامت و ولایت زندان مرکزی قزوین

رئیس کل دادگستری استان در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن دهه پربرکت امامت و ولایت اظهار داشت: بیکاری خیلی از فسادها رو بدنبال دارد.هرانسانی وقتی احساس کند شخص موثری برای جامعه است؛ به سمت رشد و تعالی خود گام برمیدارد. از اینرو اشتغال برای زندانی امیدآفرین و تغییر سرنوشت او مفید است.

حجت الاسلام مصطفوی نیا توسعه اشتغال در حین حبس وپس از آزادی را ضروری دانست و اذعان داشت: زندانی می بایست در دوران تحمل حبس تحت پوشش برنامه های حرفه آموزی قرار بگیرد تا پس از آزادی شغلی سالم داشته باشد.

این مقام مسول یکی از سیاست محوری دستگاه قضا را کاهش جمعیت کیفری در زندانها برشمرد و خاطرنشان کرد: ریاست محترم قوه این موضوع را به همه محاکم قضایی تاکید داشته وهمه تلاش دستگاه قضایی بر اجرای این تکلیف مهم است؛ لیکن این تلاش منوط به اصلاح مجرمین و عدم تکرار جرم و بازگشت آنها به زندان است.

رئیس کل دادگستری استان به فضایل اخلاقی ائمه اطهار علیهم السلام اشاره کرد و گفت : مروت و جوانمردی یعنی جامعه از حضور و وجود او آرامش داشته باشد. تمام تلاش و خدمت دستگاه قضایی و زندان به باز اجتماعی شدن زندانیان بافضایل اخلاقی است تا با اصلاح رفتار، فرصتی برای جبران گذشته خود داشته باشد ومسیر زندگی اش را تغییر دهد.

مدیرکل زندانهای استان در ابتدای این مراسم گزارشی از اقدامات ویژه در حوزه های اشتغال و حرفه آموزی، فرهنگی و تربیتی زندانیان و اقدامات حمایتی برای خانواده زندانیان ارائه نمود.

آزادی ۳۹ زندانی در جشن دهه امامت و ولایت زندان مرکزی قزوین

درپایان این مراسم ۳۹ زندانی برگه آزادی خود را از مسولین قضایی استان دریافت و آزاد شدند.

انتهای خبر/

آزادی ۳۹ زندانی در جشن دهه امامت و ولایت زندان مرکزی قزوین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha