آزادی ۲۰ زندانی نیازمند کردستان با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

با حمایت مالی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، تعداد ۲۰ نفر از محکومین مالی جرائم غیرعمد زیر ۱۰۰ میلیون تومان در استان کردستان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان کردستان، در راستای طرح سراسری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و اختصاص ٥٣ میلیارد تومان از سوی این ستاد، جهت آزادسازی تمامی زندانیان نیازمند جرایم مالی غیرعمد زیر ۱۰۰ میلیون تومان در سطح کشور ، تعداد ۲۰ نفر از محکومین مالی استان کردستان آزاد شدند.

محمد خسروی ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کردستان با اعلام این خبر گفت: در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و حمایت از خانواده زندانیان، با پرداخت مبلغ ۵۳ میلیارد تومان از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند ، زمینه آزادی تمامی زندانیان نیازمند جرایم مالی غیر عمد زیر ۱۰۰ میلیون تومان در سراسر کشور فراهم شده است.

وی افزود: در این راستا و با پایش زندانیان استان کردستان، موجبات آزادی ۲۰ نفر از محکومین مالی واجد شرایط این طرح در استان فراهم شده و این مددجویان به آغوش خانواده بازگشتند.

خسروی تصریح کرد: تفاهم منعقد شده با سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، با تأمین اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، هزار طرح اشتغال خرد و خانگی برای زندانیان آزاد شده و خانواده زندانیان از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال اجرایی می‌شود.

همچنین براساس این تفاهم، تعداد ۱۰ هزار پابند الکترونیک با همکاری یک شرکت دانش بنیان ایرانی و با تأمین اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به سازمان زندان‌ها تحویل شد که با اجرای این طرح، مشکل کمبود پابند الکترونیک در کشور مرتفع گردید.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha