کمک ۲ میلیارد تومانی خیّرین گلستانی برای حمایت از خانواده‌های زندانیان

در مراسم نسیم مهر که امروز در حمایت از خانواده های زندانیان برگزار شد ، فعالان اقتصادی ، ۲ میلیارد تومان کمک کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان گلستان، مراسم نسیم مهر حمایت از زندانیان با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز ، مدیرکل زندان‌ها و جمعی از مسئولین و خیّرین فعال در عرصه اقتصادی برگزار شد.

مدیرکل زندان‌های گلستان گفت: در مراسم نسیم مهر که امروز در حمایت از خانواده های زندانیان برگزار شد ، فعالان اقتصادی ، ۲ میلیارد تومان کمک کردند.

غلامرضا سرلک افزود: این کمک ها برای پرداخت هزینه های درمان، تحصیل دانش آموزان و تهیه اقلام خوراکی و تعمیر و بهسازی منازل مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده های زندانیان مرکز استان صرف خواهد شد.

سرلک افزود: سال گذشته در مجموع بیش از ۵ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانواده ای تحت پوشش این انجمن کمک شده است .

وی ادامه داد: تعمیر و تجهیز ۲۷ واحد مسکن، تامین ۱۳ مورد جهیزیه ، ساخت سه واحد مسکونی برای خانواده های که زندانیان که ۲ واحد آن تحویل شده و یک واحد در حال تکمیل است از جمله اقدامات انجمن در سال گذشته بود.

عضو شورای قضایی استان با بیان که در حال حاضر ۷۵۰ خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت هستند گفت: رویکرد ما توانمندسازی این خانواده هاست و برای این کار به سمت تامین منابع مالی پایدار برای انجمن حرکت کرده ایم .

مدیرکل زندان‌های استان افزود: راه اندازی بازارچه سوغات، مشارکت در ساخت یک مرکز تجاری – پزشکی با استفاده از ظرفیت های انجمن ، و مشارکت در طرح مدیریت پسماند با شهرداری از جمله این برنامه هاست .

وی گفت: توانمندی های همه خانواده های تحت پوشش انجمن شناسایی شده است و امیدواریم با کمک فعالان اقتصادی ، به در آمدزایی برای این خانواده ها کمک کنیم.

سرلک افزود: کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده هایی که سرپرست خانواده در زندان است و اعضای این خانواده مشکلات معیشتی دارند ، را به صورت ویژه دنبال می کنیم و یکی از مهم ترین اولویت ها ما بازگشت به تحصیل کودکان این خانواده هاست .

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha