بیش از 13 میلیارد ریال به حساب خانواده زندانیان ساکن تهران واریز شد

بمناسبت روز ملی حمایت از خانواده‌های زندانیان، به حساب ۱۳۷۶ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان مرکز واریز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان تهران، منوچهر رحمانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز ضمن گرامیداشت گفت: زمینه حمایت از خانواده‌های نیازمند زندانیان یقینا با مشارکت مردم و مسئولان فراهم خواهد شد و حل مشکلات آنان از اهداف انجمن است.

وی افزود: یکی از برنامه های انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی با آموزش به همسران و فرزندان زندانیان است که بصورت مستمر انجام می شود و علاوه بر آن حمایت های مادی انجمن نیز شامل حال این عزیزان می شود.

رحمانی گفت: بی توجهی به این قشر از جامعه آسیب‌های جبران ناپذیری را به این خانواده ها وارد خواهد کرد و انجمن برابر با اساسنامه موظف است با کمک خیّرین و سازمان‌ها از این خانواده‌ها حمایت کند تا آسیبی به بنیان خانواده وارد نشود.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز ضمن گرامیداشت روز «نسیم مهر» (روز ملی حمایت از خانواده زندانیان) گفت: مهمترین هدف از نامگذاری روز پنجم خرداد که «نسیم مهر» نامگذاری شده، توجه جامعه و مسئولان به این خانواده ها و ضرورت حفظ کرامت انسانی زندانیان و خانواده‌های آنان است.

وی با اشاره به این نکته که اکثریت قریب به اتفاق خانواده های زندانیان هیچ نقشی در ارتکاب جرم از سوی فرد بزهکار نداشته اند و در زمره اولین قربانیان جرم و جنایت در جامعه به حساب می آیند، افزود: اکثر خانواده های زندانیان، نیازمند حمایت هستند؛ حالا این حمایت ها ممکن است مادی باشد و یا معنوی بستگی به بررسی های اولیه از سوی مددکاران ما دارد و نهادهای حمایتی نیز درحد بضاعت خود به این خانواده ها خدمات ارائه می کنند اما فقدان نظام جامع حمایتی و کمبود اعتبارات، شرایط دشواری را برای زندگی روزمره آنان به وجود آورده است؛ به نحوی که حتی در غالب موارد برای تامین حداقل نیازها دچار بحران های جدی می شوند، در حالی که باید دغدغه این خانواده ها صرفا حبس سرپرست خانواده باشد.

رحمانی گفت: انجمن حمایت زندانیان مرکز به مناسبت گرامیداشت روز ملی حمایت از خانواده های زندانیان با دعوت از آنان؛ علاوه بر ارائه خدمات آموزشی به حساب 1376 خانواده زندانی که بتازگی تحت پوشش انجمن قرار گرفته اند به هر خانواده مبلغ ۱۰ میلیون ریال جمعا 13 میلیارد و 760 میلیون ریال واریز می کند.

وی در زمینه نحوه تامین منابع مالی انجمن گفت: انجمن هیچگونه بودجه دولتی ندارد و منابع مالی آن از طریق خیّرین و برخی فعالیت‌های اقتصادی تامین می‌شود لذا ایجاد منابع مالی مستمر و پایدار برای انجمن جهت حمایت بیشتر از خانواده‌های زندانیان ملموس است.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز تصریح کرد: کمک به معاش خانواده‌های زندانیان، ارائه آموزش مهارت‌های اساسی و سبک زندگی، آموزش‌های فنی حرفه‌ای و ایجاد زمینه اشتغال آنان، کمک‌های درمانی و... از دیگر وظایف این انجمن است.

گفتنی است همزمان با گرامیداشت روز نسیم مهر، یادبودی برای رئیس جمهور شهید آیت ا... رئیسی و شهدای خدمت با همکاری شهرداری منطقه 6 تهران برگزار شد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha