نقش کانون اصلاح و تربیت در کاهش مؤثر جمعیت کیفری تعیین‌کننده است

دادستان مرکز فارس به همراه جمعی از معاونین دادستانی و مدیر کل زندان‌های استان در کانون اصلاح و تربیت فارس حضور یافت و از بخش‌های مختلف آن بازدید، با مهرجویان و خانواده‌های آنان دیدار و روند نگهداری و خدمات اصلاحی و تربیتی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان فارس، دکتر سید مصطفی بحرینی در این بازدید ۲.۵ ساعته اصلاح و تربیت مجرمان را مهم‌ترین هدف دستگاه قضایی و قانونگذار از اعمال مجازات حبس به ویژه در خصوص جوانان مجرم برشمرد و گفت: در کانون اصلاح و تربیت فارس برنامه‌های متنوعی برای آموزش مهارت‌های اساسی زندگی، اصلاح رفتار و اندیشه مجرمانه افراد و در نهایت بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه و کانون خانواده اجرا می شود.

وی افزود: تعداداندکی بازگشت مجدد به کانون داشتند که مدیریت کانون با برنامه‌های کارشناسی به دنبال رفع عوامل و پیشگیری از عود مجدد جرم در این افراد از طریق ترمیم تربیت و مراقبت‌های پس از خروج است.

دکتر بحرینی اظهار کرد: در بخش جرم و ورود افراد به زندان، می‌بایست آموزش‌ها و مهارت‌های اساسی زندگی لازم به جوانان داده شود تا از ورود آنان به چرخه بزه و جرم و در نهایت حبس پیشگیری شود.

دادستان فارس افزود: بمنظور شناسایی عوامل وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آن، مجتمع قضایی- اجتماعی شوق زندگی در شیراز راه اندازی شده تا با مشارکت ۱۸ دستگاه اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و...اهداف پیگیری شوند. نقش کانون اصلاح و تربیت و کاهش مؤثر جمعیت کیفری تعیین کننده است

این مقام ارشد قضایی فارس با تاکید بر آنکه خانواده‌ها و نظام آموزش و پرورش و تربیت جوانان و نوجوانان باید با مراقبت‌های لازم، نظارت بر حضور فرزندان و جوانان در فضای مجازی، ارتباطشان با افراد بیرون از منزل، دوستان و...آنان را در عرصه خود پیشگیری ارتکاب بجرم و تخلف تقویت کنند افزود؛ دادستانی در حوزه صیانت از حقوق عامه با هر دستگاهی که مرتکب ترک فعل در حوزه مسوولیتهای اجتماعی شده باشد برخورد قانونی خواهد داشت.

وی در خاتمه ضمن تشکر از اقدامات بسیار مطلوب مدیر کل زندان‌ها و همکاران این مجموعه در مدیریت امور زندان‌ها و کانون، از نهادهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی خواست تا با مدیریت کانون اصلاح و تربیت و امور زندان‌ها در راستای اصلاح و بازهنجاری مجرمان و تلاش جهت بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه و پیشگیری از عود مجدد جرم در آنان همکاری موثر داشته باشند.

انتهای خبر/

نقش کانون اصلاح و تربیت و کاهش مؤثر جمعیت کیفری تعیین کننده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha