حضور ۲۵۳ نفر از مدیران و قضات دادگستری آذربایجان غربی در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های استان

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ضمن بازدید از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های حوزه‌های قضایی استان، گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی بازدید از زندان‌ها و رسیدگی به وضعیت زندانیان خصوصاً در بحث قضایی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای آذربایجان غربی ، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری،مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز و فتحی مدیرکل زندانهای استان با همراهی ۲۵۳ نفر از مدیران قضایی و قضات سراسر استان به مناسبت دهه کرامت از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های حوزه‌های قضایی استان بازدید کردند.

عتباتی در حاشیه این بازدید، گفت: یکی از سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی بازدید از زندان‌ها و رسیدگی به وضعیت زندانیان خصوصاً در بحث قضایی است.

وی افزود: حضور مدیران قضایی در زندان‌ها مقام قضایی را از وضعیت زندان و زندانیان مطلع می‌کند و زندانیان هم به راحتی می‌توانند با قضات و مسئولین قضایی ارتباط برقرار کنند و خواسته‌های خود را با آن‌ها مطرح کنند.

عتباتی، ادامه داد: امروز نیز با برنامه‌ریزی قبلی که انجام شده، ۲۵۳ نفر از مدیران قضایی و قضات استان به صورت خدمت محور در تمامی زندان‌ها و بازداشتگاه‌های استان به مناسبت دهه کرامت حاضر شده تا با بررسی دقیق وضعیت قضایی زندانیان، حداکثر ارفاقات قانونی را در مورد مددجویان واجد شرایط مورد لحاظ قرار داده و اعمال کنند تا شاهد بازگشت آن‌ها به کانون گرم خانواده در این ایام مبارک باشیم.

عتباتی و مدیران قضایی و قضات حاضر در بازدید، ضمن حضور در بندهای مختلف زندان در محل حسینیه و ورزشگاه و کانون اصلاح و تربیت، بند نسوان و زندان و بازداشتگاه ارومیه با تعداد کثیری از زندانیان دیدار چهره به چهره کرده و به درخواست‌های تک تک آن‌ها رسیدگی و دستورات لازم را صادر کردند.

این بازدید در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های استان به صورت کاملا منظم و برنامه‌ریزی شده توسط روسا و دادستان‌ها وقضات حوزه‌های قضایی انجام شد.

نتایح ارزشمندی از بازدیدها حاصل شد که عبارتند از اعزام به مرخصی ۲۲۷۳ نفر موافقت با اشتغال ۲۲۹ نفر، اعطای ارفاقات قانونی توسط قضات بازدیدکننده درباره آزادی مشروط، تعلیق، تخفیف مجازات، پابند الکترونیک، مرخصی منجر به آزادی ۲۲۰ نفر بهره‌مند شدند. پرونده ۱۰۱ نفر محکوم در کمسیون عفو استان طرح شد. همچنین تعیین تکلیف رد مال مبهم ۶۴ نفر محکوم‌علیه، تعیین تکلیف زندانیان قصاص و فراهم کردن آزادی ۵ نفر از آنان رقم خورد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha