شرایط اشتغال مددجویان در شهرک‌های صنعتی میسر می‌شود/ رئیس سازمان زندان‌ها: مشوق‌های بسیار مناسبی برای اشتغال‌زایی کارآفرینان در زندان‌ها فراهم است

دکتر غلامعلی محمدی در ساعات پایانی سفر خود به آذربایجان غربی، از فضای مستقر در شهرک صنعتی استان برای توسعه اشتغال برای مددجویان نظام نیمه‌آزادی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، دکتر غلامعلی محمدی عصر امروز و در سفر خود به آذربایجان غربی با حضور در شهرک صنعتی این استان، از زمین‌های بنیاد تعاون زندانیان و مرکز اشتغال جارچیلو بازدید به عمل آورد.

شرایط برای اشتغال مددجویان نیمه‌آزادی فراهم است

وی با حضور در این منطقه که قرار است در آن سوله‌های اشتغال احداث شود، گفت: در نظام نیمه‌آزادی، زندانیان در طول روز شاغل و شب در زندان اقامت دارند. بنابراین می‌توان اشتغال آنان را فراهم کرد.

شرایط اشتغال مددجویان در شهرک‌های صنعتی میسر می‌شود/ رئیس سازمان زندان‌ها: مشوق‌های بسیار مناسبی برای اشتغال‌زایی کارآفرینان در زندان‌ها فراهم است

محمدی با دعوت از کارآفرینان برای توسعه اشتغال در زندان‌ها یادآور شد: در سامانه کارآفرینی ظرفیت‌های سازمان در حوزه اشتغال معرفی شده؛ مشوق‌های قابل‌توجهی نیز برای کارآفرینان ازجمله وام اشتغال، مکان کارگاهی، معافیت از مالیات و ... وجود دارد که می‌تواند میل آنان را به سمت اشتغال‌زایی در زندان‌ها جلب سازد.

رئیس سازمان زندان‌ها اینگونه نیز خاطرنشان ساخت: شرایط اشتغال در زندان‌ها هم برای سرمایه‌گذاران و هم برای مددجویان بسیار مناسب است.

بازدید از بازداشتگاه مرکزی ارومیه و سرکشی از مدجویان هم صورت گرفت

دکتر غلامعلی محمدی پس از این بازدید همچنین به بازداشتگاه مرکزی ارومیه نیز وارد شد و ضمن بهره‌برداری از برخی فضاهای بهسازی و تازه‌ساخته‌شده، با مددجویان دیدار داشت.

مطابق معمول رئیس سازمان زندان‌ها برای بررسی میدانی از زندان‌ها، از بخش‌های مختلف این مرکز نیز ازجمله آسایشگاه کارکنان، بهداری، وضعیت استقرار نیروهای یگان، اندرزگاه‌ها و غیره بازدید به عمل آورد.

لازم به ذکر است که رئیس سازمان زندان‌ها از صبح امروز ضمن دیدار با مقامات استانی و قضایی آذربایجان غربی، در مراکز تأمینی و تربیتی استان نیز حضور یافت و از نزدیک به رصد و بررسی شرایط حاکم بر این مراکز پرداخت.

همچنین جمعی از معاونین و مدیران ستادی ازجمله معاون قضایی و مدیرکل دفتر بازرسی سازمان زندان‌ها نیز در این سفر، از دیگر مراکز تأمینی و تربیتی مستقر شهرستان‌های استان بازدید کردند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha