47 نفر از مددجویان زندان شوشتر از نهادهای ارفاقی بهره‌مند شدند

رئیس کل دادگستری خوزستان به همراه مدیر کل زندان ها و معاونین با حضور در زندان شوشتر، با زندانیان دیدار وضمن برگزاری میزخدمت قضایی دستورات لازم را درخصوص رفع مشکلات قضایی آنان صادر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های خوزستان، دکتر علی دهقانی به همراه روشان مدیر کل زندان های خوزستان پس از بازدید از بندهای مختلف زندان و دیدار چهره به چهره با مددجویان، در جمع آنان حاضر شد و با بیان اینکه: بر اساس قانون، زندانی حقوقی دارد که باید از سوی مسئولان رعایت شود که یکی از آن‌ها ایجاد زمینه اصلاح و بازاجتماعی شدن آنهاست.

وی افزود: هرکس باید به میزانی که قانون برای وی در نظر گرفته مجازات شود و از امکانات زندان در جهت اصلاح و بازگشت سالم به جامعه برخوردار شود، از طرفی امکان برخورداری از ارفاقات قانونی برای زندانیان واجد شرایط که در برنامه های اصلاحی زندان شرکت داشته و آثار اصلاح و باز اجتماعی در آنان پدیدار شده، وجود دارد.
دهقانی گفت: نگاه نظام قضایی کشور، اعطای هدفمند امتیازات به زندانیان واجد شرایطی است که در فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی زندان داشته و باز اجتماعی‌شدن و تغییر در رفتار آنها قابل مشاهده است.

30 نفر از مددجویان زندان شوشتر از نهادهای ارفاقی بهره‌مند شدند

رئیس کل دادگستری خوزستان همچنین در جمع قضات و مدیران زندان، هدف از این بازدید را اجرای برنامه‌های عملیاتی در جهت بررسی نقش زندان در اصلاح مجرمین برشمرد و گفت: فلسفه ذاتی زندان، ایجاد زمینه بازپروری و بازاجتماعی شدن زندانیان است و مسئولان زندان باید بر اساس تکالیف قانونی خود، زمینه این امر را فراهم و از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

وی با تشکر از تلاش های صورت گرفته در ارتباط بهبود وضعیت زندان شوشتر نسبت به بازدیدهای قبلی افزود: این زندان در برخی شاخص‌ها از جمله «رفع ابهام از رد مال مبهم در احکام قضایی» مقام اول در استان را کسب کرده که قابل تقدیر است.

در ادامه غلامرضا روشان مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خوزستان خلاصه‌ای از عملکرد این اداره‌کل و زندان‌شوشتر ارائه کرد.

وی هدف از انجام این بازدیدها را حل مشکلات زندانیان در چارچوب قوانین و مقررات عنوان کرد و گفت: به تمامی همکاران حاضر در زندان‌های استان تاکید شده است که وضعیت همه زندانیان مورد بررسی قرار گیرد و فرایندهای قضایی به‌گونه‌ای دنبال شود که هیچ زندانی وجود نداشته باشد که وضعیت آن بررسی نشده باشد.

همچنین همکاران زندان مکلف شدند تا به‌منظور تسریع در تعیین تکلیف درخواست‌های زندانیان برای بهره‌مندی از تسهیلات ارفاقی کارگروه ویژه‌ای را تشکیل دهند و همه درخواست‌ها را بدون استثناء و به‌طور دقیق بررسی نمایند تا پس از آن پیرامون اشخاص واجد شرایط اتخاذ تصمیم شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نتیجه نهایی اعم از برخورداری از تسهیلات ارفاقی و یا عدم برخورداری به فرد زندانی اعلام شود.

30 نفر از مددجویان زندان شوشتر از نهادهای ارفاقی بهره‌مند شدند


در ادامه میز خدمت دستگاه قضایی برگزار و رئیس کل دادگستری استان ، مدیر کل زندان ها و معاونین قضایی پس از رسیدگی به درخواست ۵۰ نفر از زندانیان، دستورات لازم را صادر کرد که طبق این دستورات زمینه برخورداری حدود 47 نفر از نهادهای ارفاقی قانونی فراهم شد.
در این بازدید رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان، معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات. دادگستری خوزستان، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان در امور ملاقات‌های مردمی، مدیرکل زندان‌های استان، رئیس و دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از قضات دادگستری شوشتر حضور داشتند.

30 نفر از مددجویان زندان شوشتر از نهادهای ارفاقی بهره‌مند شدند

انتهای خبر/.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha