کمک به تحصیل زندانیان البرزی در تمام مقاطع تحصیلی

به همت اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان البرز شرایط ادامه تحصیل برای زندانیان این استان در تمام مقاطع تحصیلی مهیا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان البرز، فتحی مدیر کل زندان‌های استان با اعلام این خبر افزود: در سال تحصیلی جاری ۶۷۴ زندانی در مقاطع سوادآموزی، تحکیم و انتقال در حال ادامه تحصیل هستند که در مقایسه با سال گذشته رشد ۲۰ برابری داشته است.

کمک به تحصیل زندانیان البرزی در تمام مقاطع تحصیلی

فتحی افزود: در مقطع متوسطه اول و دوم نیز پس از ۴ سال وقفه تعداد ۳۰ زندانی از طریق مدرسه آموزش از راه دور موفق به ادامه تحصیل شدند که کلیه شهریه این دانش آموزان از طریق اداره کل زندان‌های استان البرز پرداخت می شود.

مدیر کل زندان‌های استان در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر ۱ زندانی خانم نیز در رشته روانشناسی مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور در حال تحصیل است و با هماهنگی‌های صورت گرفته نمایندگان این دانشگاه جهت اخذ امتحانات به ندامتگاه فردیس مراجعه می کنند.

فتحی در پایان گفت: تمام تلاش ما این است تا زندان فرصتی باشد برای بازگشت دوباره زندانیان به زندگی اجتماعی و ادامه تحصیل یکی از اولویت‌های مهم فرهنگی و تربیتی ما در زندان‌هاست که خوشبختانه در یکسال گذشته با رشد قابل تاملی روبرو بوده.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha