کد خبر: 18515
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۵۱
زندانی که کارآفرین شده است

یکی از زندانیان رأی باز استان تهران در دوران تحمل حبس، با راه اندازی کارخانه بزرگ تولید ظروف تفلون آشپزخانه، مددجویان واجد شرایط را استخدام کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان تهران، مددجو حسین پ. که به دلیل بدهی مالی زندانی شده است، با اخذ مجوز قضایی و رأی باز، ضمن راه اندازی کارخانه بزرگ تولید ظروف تفلون، پرداخت تدریجی بدهی ها و جلب رضایت شکات، مددجویان واجد شرایط را استخدام کرده، معاش خانواده های آنان نیز تأمین می شود.
مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان تهران با اعلام این خبر گفت: برخی از مددجویان رأی باز در دوران حبس ضمن معرفی به بنیاد تعاون با توجه به محل سکونت، شغل قبلی یا علاقمندی در کارگاه های طرف قرارداد سطح شهر و نیز شهرک های صنعتی کار می کنند و حقوق ماهیانه به حسابشان واریز می گردد.
محمدرضا تقی پور ادامه داد: مددجو حسین پ. که قبلاً کارخانه تولید ظروف آشپزخانه داشته و به علت رکود اقتصادی دچار مشکلات مالی شده و با شکایت شکات در زندان به سر می برد، پس از اخذ مجوز رأی باز و سپردن وثیقه به بنیاد تعاون زندانیان استان تهران معرفی و اکنون به عنوان کارآفرین، کارخانه جدید خود را در شهرک صنعتی افتتاح کرده که تولیدات با کیفیت این مجموعه در بازارهای لوازم خانگی عرضه می شود.
وی بیان داشت: حسین به عنوان کارآفرین با ادامه کار تولید ظروف و استخدام مددجویان رأی باز موجب آموزش این حرفه و فراگیری آن شده است، علاوه بر این زندانیان شاغل تحت نظر بنیاد تعاون زندانیان استان، حقوق و دستمزد ماهیانه دریافت می کنند که به حساب شبای آنان واریز می شود.
لازم به ذکر است: احکام رأی باز که طی سال های اخیر بیشتر به آن توجه شده است موجب می شود زندانی در ایام حبس، ضمن فراگیری حرفه ای، با اشتغال در کارگاه های طرف قرارداد، معاش خانواده را تأمین کند و از سویی فرصتی برای جلب رضایت شکات داشته باشد.
انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha