۷۴ درصد از زندانیان ندامتگاه خورین ورامین مشغول به کار هستند

در راستای اجرای اولویت دوم سازمان زندان‌ها، ۷۴ درصد از زندانیان خورین ورامین در دو بخش کارگاهی و نشسته مشغول بکار هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان تهران، شلالوند مدیر ندامتگاه خورین شهرستان ورامین با اعلام این خبر افزود: در راستای توسعه اشتغال پایدار، با محوریت ظرفیت سازی برای اشتغال مددجویان، اقدامات حمایتی مناسبی برای زندانیان ندامتگاه خورین ورامین صورت گرفته است.

شلالوند افزود: آموزش مهارت‌های شغلی و حرفه‌آموزی در ندامتگاه خورین ورامین امروز با جدیت دنبال می‌شود تا به عنوان یک راهکار مناسب، زمینه اشتغال زندانیان به ویژه پس از آزادی فراهم شود.

شلالوند با اشاره به موضوع مهم اشتغال برای مددجویان اظهار داشت: ۷۴ درصداز زندانیان ندامتگاه ورامین در فضای زندان با آموزش‌های مناسب هم اکنون مشغول به کار هستند.

وی همچنین افزود: در راستای برگزاری دوره های آموزشی و اشتغال، برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزش در دستور کار قرار دارد.

مدیر ندامتگاه خورین ورامین ادامه داد: از ابتداء سالجاری، ۲۵۰ زندانی در دوره‌های حرفه‌آموزی ثبت نام کردند تا علاوه بر آموزش، مدرک حرفه‌آموزی از سازمان فنی‌حرفه‌ای دریافت کنند.
وی گفت: در سال گذشته تعداد ۹۰۳ زندانی پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و قبولی در آزمون، موفق به کسب گواهینامه فنی حرفه ای شده اند.

گفتنی است به همت مسئولین ندامتگاه خورین شهرستان ورامین در حال حاضر، تعداد ۶۷۰ مددجو به صورت نشسته و ۹۵ نفر در کارگاه‌های این ندامتگاه مشغول به کار هستند.
انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha