کمک به اشتغال زندانیان و تامین معاش خانواده‌های آنان امر ثواب است

با هدف توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی مددجویان مسئولان اداره کل زندان‌های استان تهران، بنیاد تعاون زندانیان و شهرک های صنعتی تشکیل جلسه دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان تهران، سید حشمت الله حیات الغیب در جلسه‌ای که با توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی مددجویان تشکیل شده بود، اظهار داشت: با ورود زندانی به زندان، خانواده وی دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی می‌شوند و کمک به اشتغال آنان و تامین معاش خانواده‌هایشان، امر ثواب است و اجر اخروی دارد.

مدیر کل زندان‌های استان تهران تاکید کرد: یکی از رسالت‌های مهم سازمان زندان‌ها و نیز وظیفه ذاتی بنیاد تعاون زندانیان، توسه زمینه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی مددجویان به منظور پیشگیری از بازگشت آنان به چرخه جرم است.

رئیس هیئت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان افزود: در حال حاضر 200 کارآفرین با مجموعه زندان‌ها همکاری می‌کنند که برابر دستورالعمل صادره از سوی بنیاد تعاون زندانیان استان، حقوق و دستمزد ماهیانه یا روزانه دریافت می‌کنند که به حسابشان واریز می‌شود و کارآفرینان براساس این دستورالعمل می‌توانند بیشتر از سقف تعیین شده حقوق واریز کنند.

وی بیان داشت زندانیان به دو صورت کارگاهی و نشسته در داخل زندان‌ها یا کارگاه‌های سطح شهر مشغول به کار هستند، زندانیان خارج از زندان نیز با حمایت مراجع قضایی که بحمدالله در دوره اخیر چشمگیر بوده، پس از پایان کار نزد خانواده‌هایشان بازمی‌گردند.

همچنین در ادامه مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان تهران ضمن ارائه گزارشی کوتاه از عملکرد یکساله این مرکز گفت: در برنامه های سال جاری، تعداد مددجویان مورد نیاز کارگاه‌های شهرک های صنعتی برآورد شده، با همکاری دستگاه قضایی، آمادگی اعزام آنان را داریم.

محمدرضا تقی‌پور افزود: کارآفرینان شهرک های صنعتی با شرکت در این طرح، از معافیت‌های مالی و تامین اجتماعی برخوردار خواهند بود.

وی همچنین تصریح کرد: مددجویان شاغل ضمن آموزش‌های تخصصی رایگان در رشته‌های شغلی و مورد علاقه خویش، گواهینامه‌های معتبر فنی و حرفه‌ای دریافت می‌کنند که پس از اتمام دوره حبس از این مدارک جهت ادامه آن حرفه و حتی دریافت وام‌های خوداشتغالی بهره‌مند می‌شوند.

بنا بر این خبر در این جلسه دو ساعته که سعید صادقی مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی استان، جمیاری معاون سلامت، اصلاح و تربیت و نیز مسئولان این حوزه‌ها شرکت داشتند، مقرر شد برنامه همکاری درخصوص توسعه کارگاه‌های تولیدی داخل و خارج از زندان‌ها تنظیم و ارائه گردد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha