مدیرکل زندان‌های فارس: ۹۵۳ زندانی جرائم غیرعمد چشم‌انتظار کمک خیرین هستند

با برگزاری پانزدهمین مرحله پویش نذر رهایی با همکاری دادگستری فارس ، سپاه فجر استان و ستاد دیه ۱۴٠ زندانی جرائم غیر عمد از زندان های استان فارس آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان فارس ، رئیس کل دادگستری استان فارس در آیین آزاد سازی تعدادی از این زندانیان در محل اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی فارس با تقدیر از اقدام قاطع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ کوبنده به رژیم غاصب صهیونیستی گفت : سپاه همواره در همه امورات مهمی مانند جبهه های جنگ با مستکبران, دفاع از حرم در قالب جبهه مقاومت ، امنیت کشور ، عمران و سازندگی پیشگام است و با ورود به حوزه کمک به زندانیان نیازمند نیز با راه اندازی پویش نذر رهایی توان مدیریتی در حوزه خیرین و کمک به مستضعفین و نیازمندان جامعه را نیز به منصه ظهور رساند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با اشاره به حضور ۴۵ بانوی زندانی جرائم غیر عمد و مالی عدم حضور این زنان در کانون خانواده هایشان را تأثر بر انگیز خواند و بیان داشت: آزادی این بانوان زندانی باید در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل زندانهای فارس: ۹۵۳ زندانی جرائم غیر عمد چشم انتظار کمک خیرین استان هستند

وی با تاکید بر اینکه قضات دادگستری فارس نیز با اِعمال مجازات های جایگزین حبس زمینه رهایی ۱۰۱۲۰ زندانی را در طول یک سال اخیر فراهم ساخته اند بیان داشت: این روند در سال جاری نیز مطابق با اهداف تعیین شده در سند تحول و تعالی قوه قضاییه ادامه می یابد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس همچنین پویش «سهم من ۴۰» را از جمله اقدامات موثر ستاد دیه خواند و خواستار مشارکت سپاه فجر استان در فضای مجازی جهت اطلاع رسانی این پویش شد.

وی ضمن تقدیر از صدا و سیما و رسانه ملی در همراهی با پویش های آزادی سازی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: با مشارکت مردم و جمع آوری کمک های اندک می توان خانواده های بسیاری را از بند زندان و آسیب های آن رهانید.

فجر فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این آیین گفت: رویداد نذر رهایی از اولین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی در استان آغاز شده است و امروز شاهد پانزدهمین برنامه آن هستیم، یک از دستاوردهای ارزشمند این رویداد، پیشگیری از ورود بیش از ۳۶٠ نفر به زندان با پیگیری و تلاش صلح یاران و قضات شعب حل اختلاف است که خود دستاوردی مهم در عرصه برنامه های نذر رهایی است.

سردار سرتیپ بوعلی با اشاره به وجود نزدیک به ۵٠ زن محکوم مالی غیر عمد و تاکید بر ضرورت تلاش بانوان خیر خصوصا شورای شهر و بسبج بانوان، تصریح کرد: امیدواریم با تلاش جمعی موجبات آزادی این تعداد زن که غالبا مادر هم هستند، فراهم شود.

این مقام ارشد نظامی فارس همچنین بر نقش فعالان فضای مجازی برای فرهنگسازی و جلب کمکهای خیرین وفق هماهنگی با ستاد دیه تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: قرار بر این بوده که در هر مرحله از نذر رهایی ۱۱٠ زندانی محکوم مالی از زندان آزاد شوند که در حال حاضر و در این نوبت به احتساب آمار پیشگیری ازورود افراد به زندان به همت صلح یاران و شوراها،۵٠۶ نفر بنوعی از زندان رها شده اند.

مدیرکل زندانهای فارس نیز گفت: در پویش نذر رهایی که در اولین سالگرد شهادت سردار دلها آغاز شده تا به امروز که شاهد پانزدهمین رویداد آن هستیم، با محوریت بسیج و سپاه فجر آفرین فارس تا کنون شاهد آزادی ۳ هزار نفر از زندانیان واجد شرایط و غیر عمد مشکلاتشان پیگیری شده وآزادی آنان فراهم شده است.

اسحاق ابراهیمی افزود: در این نوبت از نذر رهایی ۱۴٠ نفر از زندانیان محکوم غیر عمد با فرایندی که ترسیم شده، موجبات استخلاصشان از زندان فراهم شده است که شاهد جشن رهایی تعدادی از آنان بصورت نمادین هستیم.

این مقام ارشد زندانهای فارس از پیگیری روند آزادی حدود ۵٠٠ زندانی واجد شرایط که پرونده هایشان در هیأتهای صلح و سازش مطرح شده، توسط کانونهای بسیج خیرین و متنفضین خبر داد که پرونده آنان پیگیری، مشکلاتشات در پرونده های دعاوی با شکات و.. رفع واز ورود آنان به زندانها پیشگیری شده است.

مدیرکل زندانهای فارس در ارتباط با جشنهای گلریزان ستاد دیه هم تصریح داشت: در ماه رمضانی که گذشت، شانزده جشن گلریزان در سطح شهرستانهای استان برگزار شد که خیرین و نیک اندیشان عزیز بصورت تقدی، تعهد معتبر و چک بیش از۴۴ میلیارد و پانصد میلیون تومان به این جشن ها کمک کرده اند.

رییس ستاد دیه فارس از آزادی بیش از ۶۵٠ زندانی جرائم غیر عمد هم در یکسال گذشته خبر داد و اذعان داشت: در حال حاضر بیش از ۹۵٠ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای فارس حضور دارند که با استفاده از ظرفیت کمکهای خیرین ، ظرفیتهای قانونی، پویش سهم من ۴٠، تاسیسات قضایی-حقوقی، اخذ تخفیف از شکات و... بتوانیم در آزادی این اشخاص از زندان اقدام نماییم.

مدیرکل زندانهای فارس: ۹۵۳ زندانی جرائم غیر عمد چشم انتظار کمک خیرین استان هستند

وی تاکید کرد؛ همواره نیازمند کمک مردم عزیز و خیرین شریف استان برای رهایی این انسانهای گرفتار غیر عمد هستیم، پویش اجتماعی سهم من ۴٠ یک اقدام مهم و فرصتی برای همه هم استانیهای عزیز است که برای دومین سال جاری در حال اجراست، بیش از شش هزار تراکنش انجام و کمکی بالغ بر ۶ میلیارد تومان حاصل شده که ان شاءالله شاهد تداوم آن خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha