کمک سه و نیم میلیارد ریالی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان بروجرد برگزار شد که خیرین ۳۵۰ میلیون تومان برای آزادی این زندانیان به حساب ستاد دیه استان لرستان واریز کردند. مدیر کل زندان های استان لرستان نیز در اقدامی خداپسندانه به نیابت از خانواده شهید صالحی روزبهانی مبلغی را به حساب ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد واریز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان لرستان، کرمی عالم رئیس دادگستری شهرستان بروجرد در ابتدای این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از خیرین و همچنین اداره کل زندان‌ها و ستاد دیه استان که در برگزاری این جشن سهیم بوده‌اند، به آیات و روایات متعددی در مورد انفاق و کار خیر اشاره کرد و گفت: انفاق در راه خدا و تلاش برای شاد کردن دل‌ها از جمله مواردی است که ثواب آن با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست و فرشتگان در عرش برای انجام دهنده این کار ثواب می‌نویسند.

کمک سه و نیم میلیارد ریالی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

وی همچنین کار خیرین در انفاق اموال و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را ستودنی دانست و در ادامه افزود: با توجه به روایتی از پیامبر اسلام ثواب کار خیر و انفاق در زمان حیات بسیار بیشتر از انفاق پس از مرگ خواهد بود.

در ادامه مراسم عبدالمجید کشوری مدیر کل زندان‌های استان لرستان یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید صالحی روزبهانی که اخیراً در حمله تروریستی رژیم غاصب صهیونیستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران شهید شد را گرامی داشت.

کشوری سپس گفت: این گونه جلسات از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هیچ‌یک از نظام‌های حقوقی دیگر دنیا چنین مراسمی ندارند. البته باید بخاطر داشت که کمک خیرین و ستاد دیه تنها مشمول جرائم غیر عمد خواهد بود.

کمک سه و نیم میلیارد ریالی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

عضو شورای قضایی از زحمات خیرین و ریش سفیدان شهرستان بروجرد در کمک به اداره کل زندان‌های استان تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت بخش قابل توجهی از کمک‌های مالی توسط کمک ریش سفیدان در صلح و سازش و بخشش مقداری از جرائم مالی صورت می‌گیرد.

مدیرکل زندان‌های استان لرستان در اقدامی خداپسندانه به نیابت از خانواده شهید صالحی روزبهانی مبلغی را به حساب ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد واریز کرد.

گفتنی‌ست در این مراسم مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال به حساب ستاد دیه استان واریز، و همچنین از تعدادی از خیرین شهرستان بروجرد تقدیر شد.
انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha