کمک 30 میلیاردی خیرین ایلامی در جشن گلریزان

در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان جشن گلریزان به همت ستاد دیه استان ایلام برگزار شد و مبلغ 3 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان ایلام، خیرین و مسئولین استانی در جشن گلریزان شرکت کردند.

علی محمدی رییس کل دادگستری استان ایلام در ابتدای این مراسم با اشاره به احادیث و روایاتی از ائمه اطهار علیهم السلام در خصوص انجام کار خیر و کمک به نیازمندان، اذعان داشت: در سال گذشته 155 زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرین از زندان آزاد شدند. وی افزود: پذیرش اعسار زندانیان توسط مراجع قضایی و گذشت شکات با تلاش مددکاران نیز باعث شد زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش خانواده خود برگردند.

کمک 30 میلیاردی خیرین ایلامی در جشن گلریزان

این مقام قضایی با اشاره به عملکرد دستگاه قضایی در استان و بهبود فرایند خدمت، گفت: 45درصد از پرونده های قضایی که به شوراهای حل و اختلاف ارجاع داده می شوند به صلح و سازش ختم می شود و در این راستا تلاش و همت هیات های صلح و سازش و ریش سفیدان ستودنی است.

حسنی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام نیز در ادامه به ایراد مطالبی در خصوص اهمیت کار خیر و برگزاری جشن گلریزان در استان اشاره ای داشت و خاطر نشان کرد: انفاق و گذشت تاثیر بسیار مهمی از نظر اخلاق و رفتار اجتماعی دارد و این مهم در ماه مبارک رمضان جلوه ای خداپسندانه و ارزشمند دارد.

گفتنی است سبد های معیشتی و کمک های غیر نقدی نیز از هدایای خیرین به زندانیان جرائم غیر عمد و خانواده های آنان بود و یکی از خیرین حاضر در جشن گلریزان ضمن کمک 120 میلیون تومانی به ستاد دیه، از بدهی یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی خود گذشت و زمینه آزادی زندانی نیازمند مالی را فراهم کرد. جمشید اسکندری مدیرکل زندان‌های استان ایلام و بسیاری از مسئولین و مدیران استانی نیز در این جشن حضور داشتند.

کمک 30 میلیاردی خیرین ایلامی در جشن گلریزان

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha