شرایط اعمال نظام نیمه آزادی در زنجان فراهم هست

مدیرکل زندان‌های استان زنجان به همراه معاونین، روسای زندان ها و مسئولین واحدهای ستادی اداره کل، با حضور در دادسرای عمومی و انقلاب زنجان با دادستان مرکز استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان زنجان، در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین بنیادی مدیرکل زندان های زنجان ضمن تبریک سال جدید و تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن گفت: زندان های زنجان در سال گذشته در بخش های مختلف به ویژه در موضوع کاهش جمعیت کیفری زندان ها و حوزه های اجرای احکام عملکرد مطلوبی کسب کرد که تمامی موفقیت ها در سایه تعامل نزدیک دستگاه قضایی استان حاصل گردیده است.

بنیادی در ادامه افزود: نظام نیمه آزادی، شیوه‌ای است که بر اساس آن محکوم می‌تواند در زمان اجرای حکم حبس، فعالیت‌های حرفه ای، آموزشی، حرفه آموزی، درمانی و نظایر این‌ها را در خارج از زندان انجام دهد. اجرای این فعالیت‌ها زیر نظر مراکز نیمه آزادی است که در زنجان فراهم شده است.

مدیر کل زندان های زنجان در ادامه ضمن تقدیر از دادستان مرکز استان به جهت حضور مستمر مجموعه تحت امر ایشان در داخل زندان ها اظهار کرد: این روش از یک‌سو ثبات خانوادگی بزهکار را حفظ کرده و از سوی دیگر اصلاح گام‌به‌گام مجرم را در دستور کار قرار می‌دهد.

در این دیدار عباسی دادستان مرکز استان با تقدیر از زحمات و تلاش های شبانه روزی مدیریت زندان های استان بیان کرد: در بخش‌های مختلف از جمله جلب مشارکت شرکت‌های دولتی و خصوصی برای کمک به آزادی زندانیان و همچنین توسعه اشتغال زندانیان ، اعمال نظام نیمه آزادی و بهره‌گیری از ظرفیت دادرسی الکترونیکی در حل و فصل پرونده های شورای حل اختلاف آماده همکاری و توسعه فعالیت‌ها با اداره کل زندانهای زنجان هستیم .

انتهای خبر /

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha