دیدار نوروزی رئیس‌کل دادگستری لرستان با کارکنان اداره‌کل زندان‌های استان

رئیس کل دادگستری استان لرستان به همراه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری لرستان به جهت تبریک سال جدید، در محل اداره کل زندان‌های استان لرستان حضور یافتند و با مدیرکل، معاونین و کارکنان زندان‌های استان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام شهواری رئیس کل دادگستری استان ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، به کلیه کارکنان زندان‌های استان خدا قوت و خسته نباشید گفت و از زحمات آنان تقدیر کرد.

رئیس شورای قضایی استان لرستان در ادامه گفت: اولویت دستگاه قضایی استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس و کاهش جمعیت کیفری‌است، اما در مواردی نیز با توجه به شرایط و برای حفظ امنیت جامعه باید از حبس به‌عنوان مجازات استفاده و با جرائم خشن و افراد مخل نظم و آسایش عمومی به‌صورت جدی برخورد شود.

عبدالمجید کشوری مدیر کل زندان‌های استان نیز ضمن عرض خیر مقدم و تبریک سال جدید به رئیس کل دادگستری استان و هیئت همراه، گفت: بحمدالله با کمک‌ها و هماهنگی‌های مجموعه قضایی و زندان‌های استان، سال گذشته را به خوبی و با دستیابی به اهداف سازمانی پشت سر گذاشتیم و إن‌شاءالله در سال آینده نیز این روند تداوم خواهد داشت.

وی مشارکت حداکثری مددجویان در انتخابات را نقطه عطف اتفاقات و اقدامات مؤثر در زندان‌های استان دانست و گفت: حضور در کنار مددجویان و رسیدگی مستمر به امورات آنان و پیگیری مشکلات و حمایت از خانواده‌های زندانیان منتج به مشارکت کم نظیر و حدود ۹۰ درصدی مددجویان در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گردید.

کشوری در ادامه ضمن اعلام آمار مربوط به زندانیانی که با استفاده از پابند الکترونیک از زندان آزاد شده‌اند، اعلام کرد: در طول سال اینگونه زندانیان مورد رصد میدانی و الکترونیکی قرار می‌گیرند و بر فرآیند (زندان سما) نظارت کامل وجود دارد.

عضو شورای قضایی استان تصریح کرد: در سال گذشته نزدیک به ۸۵ درصد از دادرسی‌ها به‌صورت الکترونیک برگزار شده‌است و همچنین در طول سال گذشته از ارفاقات قانونی، مرخصی و... نیز برای زندانیان استفاده شده‌است.

مدیرکل زندان‌های استان لرستان در ادامه اظهار کرد: سال گذشته بیش از هزار زندانی بدهکار مالی با کمک‌های خیرین، ستاد دیه، اقدامات مددکاری و گذشت شکات از زندان آزاد شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه به اشتغال زندانیان، گفت: سال گذشته بابت فعالیت‌های اشتغال با افزایش ۴۶ درصدی پرداخت دستمزد نسبت به دوره گذشته، بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال دستمزد به زندانیان پرداخت شده و با هماهنگی‌ اداره کل میراث فرهنگی، یک غرفه در قلعه فلک‌الافلاک جهت عرضه صنایع دستی زندانیان به گردشگران در اختیار بنیاد تعاون زندان‌های استان قرار گرفته است.

در ادامه این دیدار، رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان لرستان از مرکز فرماندهی و کنترل اداره کل زندان‌های استان بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند کنترل پابندهای الکترونیکی مورد استفاده زندانیان قرار گرفتند.

انتهای خبر/