تور علمی دانشجویان دانشگاه علوم قضایی‌وخدمات اداری در کانون اصلاح‌وتربیت تهران

جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری از بخش‌های مختلف کانون اصلاح‌وتربیت استان تهران بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، این بازدید به شکل تور علمی و کارگاهی به‌منظور آشنایی دانشجویان با نحوه نگهداری، روند اصلاح‌وتربیت، رسیدگی‌ قضایی و نیز بازسازگاری مددجویان انجام پذیرفت.

در این بازدید 2 روزه که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار شد، دو گروه از دانشجویان به شکل جداگانه از نزدیک در جریان برنامه‌های مختلف آموزشی، تفریحی و نحوه حضور مددجویان در کانون قرار گرفتند.

در این راستا مدرسه تحصیلی مددجویان، سالن‌های متنوع ورزشی، درمانگاه و غیره از بخش‌هایی بود که دانشجویان از آن دیدن کردند. همچنین بازدیدکنندگان از کارگاه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی مستقر در کانون همچون نجاری، معرق‌کاری، گل های آپارتمانی، آرایشگری و غیره نیز بازدید به عمل آوردند.

دانشجویان بازدیدکننده همچنین در نشستی با حضور مدیر کانون اصلاح‌وتربیت، با روند پذیرش مددجویان و رسیدگی به آنان از بدو ورود خصوصا ارزیابی بهداشت جسمی و روانی آنان، برنامه‌های اصلاحی فرهنگی و تربیتی، حرفه‌آموزی و مراقبت پس از خروج آشنا شدند.

گفتنی است چنین بازدیدهایی با تمرکز بر گروه‌های هدف از جمله دانشجویان، اهالی رسانه و مسئولین در ایام مختلف سال و در جهت آشنایی بی‌واسطه آنان با اقدامات تحول و تعالی زندانبانی در سطح کشور در دستور کار قرار دارد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha