امضاء تفاهمنامه همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با اداره‌کل زندان‌های استان

با هدف همکاری و روانسازی خدمات حمایتی به زندانیان و خانواده‌های آنان در امور معیشتی، اشتغال‌زایی و حمایت از فرزندان زندانیان، تفاهمنامه فی مابین کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل زندانهای کردستان با حضور مدیران دو مجموعه و مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان سنندج و رئیس اداره امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان کردستان ، در راستای اجرایی نمودن بخشنامه معاون کمیته امداد حضرت امام ( ره ) و مدیرعامل بنیاد حیات درباب توانمند سازی و حمایت از خانواده زندانیان از طریق مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای آنان ، صبح روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه ۱۴۰۲ تفاهم نامه‌ای با حضور مدیرکل زندانهای استان ، مدیرکل کمیته امداد حضرت امام (ره ) ، رئیس اداره امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج ، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان سنندج ، معاونین و کارشناسان حوزه اشتغال کمیته امداد و مددکاران در سالن اجتماعات اداره کل کمیته امداد استان با موضوع ارائه راهکارهای همکاری و هماهنگی و روانسازی خدمات حمایتی به زندانیان و خانواده های آنان در راستای آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و اشتغال زایی با تصویب 9 بند فی مابین کمیته امداد و اداره کل زندانهای استان منعقد گردید .

مجتبی محمدی مدیرکل زندانهای استان ضمن تشکر از همکاری همه جانبه مدیرکل کمیته امداد حضرت امام (ره) استان عنوان نمود : یکی از مؤلفه‌های ارزشمند سازمان زندانها توسعه بسترهای اشتغال و حرفه آموزی برای زندانیان و خانواده های آنان با هدف ایجاد درآمد پایدار و حمایت از خانواده ها است . اکثر مددجویان و خانواده ها نیازمند شغل با درآمد مناسب هستند که با افزایش توان اقتصادی آنان مسائل اجتماعی و فرهنگی در سطح عالی تغییر یافته و زندگی سالم تری در سطح استان شاهد خواهیم بود . این موضوع می‌تواند فرصت مناسبی برای رشد و ارتقاء مهارت‌های فنی و حرفه ای و صنایع دستی و سایر تخصص های ارائه شده برای جامعه هدف باشد و با فراهم نمودن بازار فروش بخش عظیمی از مسائل اجتماعی و فرهنگی این قشر آسیب پذیر جامعه حل می شود .

در این جلسه ضمن ارائه گزارش اقدامات حمایتی کمیته امداد به مددجویان و خانواده های بی بضاعت زندانیان توسط معاون حوزه اشتغال کمیته امداد ، مقرر گردید ضمن شناسایی افراد واجد شرایط در رشته های بازار محور ، آموزش های لازم به آنان داده شود . همچنین سرانه آموزش برای مددجویان معرفی شده توسط اداره کل زندانهای استان به ازاء هر فرد تا سقف 10میلیون تومان توسط کمیته امداد پرداخت می شود که بعد از گذراندن مراحل آموزش تخصصی رایگان شرایط ایجاد اشتغال پایدار برای آنان فراهم می گردد .

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha