کمک ۱۰ میلیارد تومانی خیّرین کرمانی به خانواده‌های زندانیان نیازمند

مراسم تجلیل از خیرین حامی خانواده زندانیان نیازمند استان کرمان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، رئیس کل دادگستری استان، دادستان و مدیرکل زندان‌ها، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل زندان‌های استان کرمان به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم غزه، اظهار داشت: خیرین همیشه کمک‌کار دادگستری استان در بحث آزادی زندانیان، به‌ویژه خانواده زندانیان نیازمند بوده‌اند که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم در آیه ۱۱۲ سوره بقره زمینه جلب رحمت خود و آرامش در زندگی را دو چیز می‌داند، گفت: ایمان به خدا اولین چیزی است که هم زمینه‌ساز جلب رضایت خدا است و هم به انسان آرامش می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه دومین ویژگی اهل احسان و نیکوکاری بودن در دنیاست، افزود: خداوند در قرآن کریم فرموده است اجر و پاداش انسان نیکوکار دست خداوند است و مهمترین آن آرامشی است که خداوند به انسان می‌دهد.

وی با بیان اینکه محسن کسی هست که کار خیر برای او عادی شده و در طول زندگی خود اهل نیکوکاری و گره‌گشایی از کار مردم است، ادامه داد: خدمت به خانواده‌های نیازمند آثار و برکات زیادی در زندگی انسان دارد.

کمک ۱۰ میلیارد تومانی به خانواده‌های زندانیان استان کرمان

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی با اشاره به اینکه در آیات و روایات زیادی داریم که انسان مؤمن اگر شب را به بالین بگذارد در حالیکه همسایه او گرسنه است این فرد مسلمان نیست و از نظر اسلام همه ما در برابر نیازمندان مسئول هستیم، گفت: فردی که به زندان می‌رود به هر دلیلی که به زندان رفته است خانواده او نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند و آسیب زیادی نصیب آنها می‌شود.

وی با بیان اینکه قبل از اینکه زندانی مجازات شود خانواده او مجازات شده و فرزندان او درگیر آسیب می‌شوند و ما نباید از کنار آن بی‌تفاوت بگذریم، ادامه داد: کارهای خوبی در انجمن حمایت زندانیان کرمان برای حمایت از خانواده‌های زندانیان نیازمند انجام شده که به کمک خیرین بوده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه خیرین زیادی به صورت گمنام با این انجمن همکاری دارند و تاکید می‌کنند که اسمی از آنها برده نشود و با خواهش باید از آنها بخواهیم که در جلسات حضور پیدا کنند، گفت: اگر مراسم تجلیل گذاشته می‌شود فقط برای فرهنگ‌سازی در جامعه است که فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه توسعه پیدا کند و جامعه درگیر این ویژگی شایسته مورد تاکید اسلام شود؛ البته همین مراسم هم کار خیر و نیکی است.

وی با بیان اینکه تلاش داریم فقر اقتصادی و فرهنگی را از خانواده‌های زندانیان برداریم و انجمن حمایت در این حوزه کارهای خوبی را در حال انجام دارد، افزود: اشتغال پایدار خانواده زندانیان در برنامه است که به کمک خیرین و تسهیلات اشتغالزایی کارهایی انجام شده که باید توسعه پیدا کند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: در شش ماهه اول امسال بیش از ۱۰ میلیارد تومان از طریق انجمن حمایت به خانواده‌های زندانیان نیازمند استان در حوزه‌های مختلف کمک شده است.

کمک به قشر آسیب‌پذیر از اهمیت بالایی برخوردار است

امام جمعه کرمان نیز در این مراسم، اظهار کرد: کمک به مردم و به‌ویژه قشر آسیب‌زده و بحران‌زده از اهمیت زیادی برخوردار است و هر چه به طبقاتی کمک کنیم که نیازمندی‌شان بیشتر است این امر پاداش بیشتری دارد.

کمک ۱۰ میلیارد تومانی به خانواده‌های زندانیان استان کرمان

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی ابراز داشت: حضرت علی (ع) فرمود «فردی که کار خیر می‌کند از اصل کار خیر هم بزرگتر و مهمتر است».

وی با اشاره به خاطره‌ای از شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به نقل از برادر وی بیان کرد: شهید سلیمانی در دوران مدرسه غذای خود را با همکلاسی‌های فقیر خود تقسیم می‌کرد و اطرافیان خود با مهربانی برخورد می‌کرد.

آزادی ۵۲ زندانی با حمایت انجمن حمایت زندانیان کرمان

پرویز سلیمانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان کرمان نیز با بیان اینکه در مجموع از ابتدای امسال توسط انجمن حمایت زندانیان کرمان ۵۲ زندانی به مبلغ ۳ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان از زندان‌های سطح استان کرمان آزاد شدند، اظهار داشت: ۲۷ زندانی با مبلغ ۵۸۰ میلیون تومان توسط احدی از خیرین بوده است.

وی با بیان اینکه تعداد ۴۸۰ نفر از خانواده‌های نیازمند استان برای ایجاد اشتغال آموزش دیدند، گفت: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان حقوق به زندانیانی که در زندان شاغل هستند پرداخت شده است.

کمک ۱۰ میلیارد تومانی به خانواده‌های زندانیان استان کرمان

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان کرمان با اشاره به اینکه کارگاه خیاطی برای اشتغال ۲۵ زندانی زن در محوطه کارگاهی زندان راه‌اندازی شده است، افزود: ۲ هزار و ۳۴۰ مورد ملاقات زندانی با خانواده خود توسط انجمن حمایت از زندانیان کرمان هماهنگ شده و ۶۵۰ بسته نوشت افزار، سه سری جهیزیه و ۹۸۴ بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha