صدور ۹۵ مجازات جایگزین حبس در شش ماهه اول سال جاری

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور ۹۵ مجازات جایگزین حبس در شش ماهه اول سال با ارزشی بیش از ۳۵ میلیارد ریالی در محاکم کیفری دو آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های آذربایجان غربی ،رئیس کل دادگستری استان از صدور ۹۵ مجازات جایگزین حبس در شش ماهه اول سال با ارزشی بیش از ۳۵ میلیارد ریالی در محاکم کیفری دو آذربایجان غربی خبر داد.

دکتر ناصر عتباتی با اعلام این خبر بیان داشت: محاکم کیفری استان آذربایجان غربی به منظور استفاده از ظرفیت قانونی مجازات های جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان و اصلاح مرتکبین بزه ها و تخلفات سبک با توجه به جنبه منفی اصلاحی مجازات حبس در اینگونه جرایم، عزم جدی را در صدور آراء جایگزین حبس با اولویت خدمات عمومی رایگان داشته است بطوری که در شش ماهه اول سال جاری، ۹۵ حکم مجازات جایگزین حبس را که دارای ارزش ریالی بیش از ۳۵ میلیار ریال می باشد را صادر نموده اند.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: این احکام را می توان در ۸ گروه " انجام خدمات و کمک به طرح های زیست محیطی استان آذربایجان غربی - تهیه اقلام مورد نیاز مدارس مناطق محروم به منظور ارائه به دانش آموزان بی بضائت - خدمات عمومی رایگان در بهزیستی و سایر مراکز خدمات رسان - تهیه اقلام ورزشی - تهیه تابلوها و علائم ترافیکی - مشارکت در اجرای طرح های جهادی و عمرانی - تهیه اقلام دارویی، تجهیزات بیمارستانی و انجام خدمات عمومی رایگان برای بیماران نیازمند - تهیه اقلام مورد نیاز نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)" دسته بندی کرد.

عتباتی با تقدیر از این اقدام و رویکرد قضات استان خاطر نشان کرد: در کنار برخوردهای قاطع قضایی، رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرائم سبک و کم اهمیت با رویکرد ارائه خدمات عام المنفعه مورد تاکید است.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha