بیش از 80 زندانی اندرزگاه قرآنی زندان عادل‌آباد حافظ یک جزء قرآن شدند

هفتم ماه محرم بود که مدیر زندان مرکزی شیراز با حضور در مراسم سوگواری ویژه محرم اندرزگاه قرآنی زندان حضور یافت و در برنامه ای هفت ماده ای، تحقق طرح نگهداری توحیدی زندانیان و اصلاح مجرمان را در این اندرزگاه با تاسی از قرآن و آموزه های انسانساز آن مورد مطالبه قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان فارس، همزمان با ایام اربعین حسینی گام نخست این طرح به نتیجه رسید و زندانیان اندرزگاه قرآنی حافظ سوره ها و اجزاء شریف قرآن شدند که بمناسبت آن تمامی زندانیان از سوی مدیر زندان با اعطای ملاقات حضوری با خانواده هایشان مورد تشویق قرار گرفتند.

بیش از 80 زندانی اندرزگاه قرآنی زندان عادل‌آباد حافظ یک جزء قرآن شدند

روح اله رضائی دانا در این ارتباط گفت: این طرح در قالب هفت برنامه به رئیس ، مسئول فرهنگی و روحانی اندرزگاه و همچنین رئیس اداره فرهنگی و مسئول دارالقرآن زندان عادل آباد ابلاغ شد و مورد مطالبه جدی قرار گرفت که گام نخست و مهم به ضرورت محفوظات قرآنی زندانیان اختصاص یافت.

وی گفت: زندانیان با محوریت مسئولین اندرزگاه و مربی یاران در کمتر از 40 روز ، نسبت به حفظ سوره ها و اجزاء قرآن اهتمام ورزیدند و بصورت خاص بیش از 80 زندانی، هر کدام یک جزء قرآن را حفظ نمودند و به این مناسبت نیز ملاقات حضوری ملاقات حضوری تشویقی به آنان و خانواده هایشان اعطا شد.

بیش از 80 زندانی اندرزگاه قرآنی زندان عادل‌آباد حافظ یک جزء قرآن شدند

مدیر زندان عادل آباد شیراز اذعان داشت: نگهداری توحیدی و دین محور زندانیان با تاسی از آموزه های قرآنی بعنوان یک طرح تربیتی و بصورت خاص در اندرزگاه قرآنی زندان که شاهد اجرای طرح های فرهنگی، دینی متعددی با پوشش جمعیت کیفری هدف در سنوات پیش بوده است اجرا شده و بنا داریم در این طرح فرایندهای نگهداری و اصلاح مجرمان و خدمات آموزشی جانبی به آنان را با محوریت قران و مهارتهای اساسی قرآن محور به اجرا گزاریم و در مرحله نخست ارتقاء محفوظات قرآن زندانیان محقق شد.

وی در تشریح دیگر مراحل طرح به تبیین و تعریف مهارتهای اساسی زندگی برگرفته از آموزه های قرآنی، هوشمند سازی فرایند آموزش قران و درک مفاهیم آن، تشکلهای نجمن قرآنی برای مستند سازی جزوات قرآن و خلاصه نویسی تفاسیر ، تشکیل گروه خلاصه نویسی قصص قرآنی و تبیین آن بعنوان برنامه تربیت و زندگی و ... اشاره کرد و گفت : فعالیت های این اندرزگاه در مستند سازی و تامین برنامه های سیمای عادل آباد مورد استفاده قرار می گیرد که برای توسعه کیفیت و محتوای آموزش سایر زندانیان استان ، آثار تولیدی در اختیار تمامی زندانها قرار خواهد گرفت.

مدیر زندان عادل آباد شیراز در خاتمه با تاکید بر اینکه فعالیتهای دین مدار و قرآن محور مورد تاکید مدیرکل زندان های فارس است گفت: این فعالیت محدود به اندرزگاه قرآنی نیست و در همه اندرزگاه ها فعالیتهای قرانی جریان دارد تصریح نمود: اندرزگاه قرآنی زندان سایت ویژه تربیت و اصلاح رفتار قران محور است که الگوها و نتایج و تاثیرات حاصل از آن بعنوان یک برنامه علمی و تربیتی و دینی به سایر زندان ها معرفی خواهد شد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha