حضور دادستان کل کشور در مراسم آزادی ۳ زندانی محکوم به قصاص در زندان بوشهر

مراسم اعلام گذشت و آزادی تعداد ۳ نفر از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر با حضور حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد ، دادستان کل کشور ، دکتر مهرانگیز ، رئیس کل دادگستری استان ، حسینی ، مدیر کل زندانهای بوشهر و جمعی از مقامات قضایی و اجرایی برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان بوشهر ، در این مراسم که در زندان مرکزی بوشهر و با حضور خانواده های اولیاء دم برگزار گردید ، ابتدا سید محتشم حسینی مدیرکل زندانهای استان ضمن عرض خیرمقدم خدمت مهمانان ، تصدی پست دادستانی کل کشور را به حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد تبریک گفته و از تعامل وهمکاری ارزشمند دکتر مهرانگیز ، رئیس کل دادگستری استان ، با زندان های استان مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی و حمایت از خانواده های زندانیان استان قدردانی کرد .

گذشت و آزادی ۳ نفر از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر

سید محتشم حسینی ، سپس در خصوص فعالیتهای قرآنی ، اشتغال ، حرفه آموزی ، اقدامات قضایی و ... در زندانهای استان گزارش جامعی را ارائه کرد.

حجت‌الاسلام محمد موحدی‌آزاد ظهر امروز در آیین آزادی ۳ محکوم متهم به قصاص با تلاش شورای حل اختلاف از زندان بوشهر با اشاره به تلاش استکبار جهانی از آغاز نهضت امام راحل در سال ۱۳۴۱ برای توقف این نهضت اظهار داشت: تلاش آنان برای جلوگیری از اجرایی شدن احکام الهی، دستورات اسلام، ائمه طهارت علیهم‌السلام است که یکی از آنها استقلال سیاسی است.

دادستان کل کشور اضافه کرد: امروز در سراسر عالم کشوری مستقل‌تر از ایران وجود ندارد و امروز جمهوری اسلامی ایران تمام تصمیمات خودش می‌گیرد و هیچ کشوری در دخالت ندارد.

وی با بیان اینکه مردم در همه صحنه‌ها حضور فعال دارند و اهداف دشمنان را ناکام می‌کنند تصریح کرد: هر سال ملت ایران حتی در ۸ سال دفاع مقدس زیر بمباران دشمن، پای صندوق‌های رأی حضور داشت و از استقلال سیاسی ایران اسلامی پاسداری کرد.

گذشت و آزادی ۳ نفر از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر

موحدی تاکید کرد: ان‌شاءالله در انتخابات ۱۱ اسفند امسال ملت ایران حماسه‌ای دیگر خلق و از نعمت جمهوری اسلامی پاسداری می‌کنند.

گذشت و آزادی ۳ نفر از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر

دادستان کل کشور یکی از اتهامات دشمنان علیه نظام اسلامی ایران را اجرا قصاص دانست و با بیان اینکه قصاص یک حکم الهی، قرآنی ، مترقی و علم حقوق بشر است گفت: در قصاص، نظام و حکومت، هیچ دخالتی ندارد و اولیا دم تصمیم می‌گیرد.

وی احکام اسلامی را مترقی دانست و خاطرنشان کرد: بارها پای چوبه دار قاتل با رضایت اولیا دم بخشیده شده و مدعیان حقوق بشر آدرس اشتباهی به بشریت می‌دهند و دنبال این هستند نگذارند احکام نورانی اسلام در جهان شناخته شود.

موحدی ادامه داد: اگر احکام نورانی اسلام در دنیا شناخته شود ملت‌های دنیا حتی غیر مسلمانان گرایش پیدا می‌کنند، لذا استکبار می‌خواهد از انتشار احکام اسلام جلوگیری کند چون جمهوری اسلامی می‌خواهد احکام اسلامی را به دنیا معرفی شود.

گذشت و آزادی ۳ نفر از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر

دادستان کل کشور، آزادی سه محکوم به قصاص در زندان مرکزی بوشهر را سند زنده این مهم دانست و بیان کرد: ۳ خانواده‌ای که عزیزشان در یک درگیری و حادثه‌ای به قتل رسیده بعد از مدتی به این نتیجه رسیدند که قاتل را از قصاص نجات دهند.

گذشت و آزادی ۳ نفر از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر

وی آزادی محکومان به قصاص را یک معروف بزرگ دانست و بیان کرد: این برای اولیا دم که توانسته‌اند چنین تصمیمی بگیرند یک نعمت الهی است چون هر کس قادر نیست چنین تصمیمی بگیرد، این مهم، عمل کردن به حکم قرآن است، درست حکم اولیه آنها اجرایی شدن قصاص است ولی در سوره‌های قرآن کریم موضوع عفو را برای اولیا دم پیشنهاد می‌کند و امروز اولیا دم این ۳ خانواده چنین توفیقی پیدا کردند قطعاً ذخیره دنیا و آخرت آنها خواهد بود.

گذشت و آزادی ۳ نفر از محکومین به قصاص نفس در زندان مرکزی بوشهر

در این آیین ۳ محکوم به قصاص با حضور دادستان کل کشور، مسئولان قضایی و زندان‌های استان بوشهر، با تلاش شورای حل اختلاف زندان و گذشت اولیا دم پس از ۶ تا ۸ سال حبس، از قصاص رهایی یافتند و به زندگی خود بازگشتند.

دیدار چهره به چهره با زندانیان با دادستنان کل کشور از دیگر برنامه‌ها بود که مشکلات مددجویان در زندان مرکزی بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha